V neděli přijíždí České Budějovice, hraje se už ve 14:30!

V neděli dojde v AGC Aréně Na Stínadlech k souboji dvou sousedů v tabulce. Desáté Teplice přivítají od 14.30 hodin jedenácté České Budějovice. Jihočeši, nováček FORTUNA:LIGY, mají na svém kontě jen o bod méně. Zajímavé bude nastávající utkání i z pohledu regenerace, oba celky totiž hrály ve středu pohárové utkání.

České Budějovice ve čtvrtfinále MOL Cupu doma prohrály se Spartou 0:4, Teplice nestačily v Liberci na domácí Slovan, padly 0:2. Oba celky se tak s domácím pohárem loučí a už se můžou soustředit pouze na ligové souboje.

„My i oni budeme mít v nohách pohár, je to pro oba stejné. Teď to bude o tom, kdo se lépe připraví a zregeneruje. Věřím, že tři body zůstanou u nás doma v Teplicích,“ říká před nedělním matchem teplický Petr Mareš.

Skláři mají za sebou dvojboj s celky zpod Ještědu. O pohárovém duelu v Liberci řeč byla, před ním prohráli v rámci 14. ligového kola v Jablonci 1:4. Trenér Stanislav Hejkal nebyl se zápasy spokojený. V Jablonci žlutomodří nepředvedli dobrý výkon ani v jednom z poločasů, v Liberci odešli výkonnostně po poločasové přestávce.

„V Jablonci jsme podali výkon, jakým se Teplice nesmějí prezentovat! V Liberci rozhodlo to, že jsme nezachytili nástup do druhé půle. Měli jsme štěstí, domácí dali tři tyčky. Musíme se důkladně fyzicky i psychicky připravit na neděli. Máme deset hráčů v ohrožení, situace je složitá.“

Petr Mareš si uvědomuje, o co v neděli půjde. „Zápas s Českými Budějovicemi je pro nás velmi důležitý,“ říká. Severočeši se v případě vítězství můžou odpoutat od spodku tabulky. Pokud zaváhají, můžou se na ně nalepit mužstva, která jsou pod nimi.
Dynamo v lize třikrát v řadě vyhrálo. Bohemians porazilo doma 3:2, zvítězilo překvapivě i v Olomouci (3:1), naposledy si poradilo s Karvinou (3:0). V kádru mají Jihočeši několik zkušených hráčů (Sivok, Kladrubský, Táborský, Drobný), ale i zajímavé mladší fotbalisty (Mustenagič, Ledecký, Schranz, Ekpai).

Utkání 15. kola FORTUNA:LIGY FK Teplice – SK Dynamo České Budějovice se hraje na Stínadlech v neděli od 14.30 hodin. Přijďte fandit Teplicím!