V neděli přijede na Stínadla Slavia

Čtyři zápasy a jen jedna výhra. A ještě k tomu potupné vyřazení z Evropské ligy od belgického Andrlechtu. Vizitka pražské Slavie v novém soutěžním ročníku není dobrá, proto se není co divit, že vedení ambiciózního klubu sáhlo k výměně trenéra. Na Stínadla tak v neděli (18:15 hodin) sešívaní přijedou už pod vedením Jaroslava Šilhavého. Proti nim se postaví domácí Teplice, mužstvo, které v pěti zápasech získalo pěkných osm bodů, a které oproti minulé sezoně vykazuje známky velkého zlepšení.

Tepličtí naposledy bodovali v Jihlavě, kde zvítězili 2:0 (Ljevaković, Hora). Reprezentační pauzu poté vyplnili dvoufázovými tréninky, které v prvním týdnu byly zaměřené i na fyzickou kondici. Skláři také odehráli utkání s Hadačkou (20:2), které přispělo do projektu Kopeme za fotbal.

Na Pražany už se celá kabina v čele s realizačním týmem těší. „Moc se těšíme! Odehráli jsme zatím dva domácí duely s atraktivními soupeři, teď přijde ten třetí. Věřím, že body zůstanou doma,“ vylíží nedělního soupeře trenér Teplic Daniel Šmejkal. Pochlubit se může slávistickou minulostí, se slavným klubem dokonce v roce 1996 získal mistrovský titul. „Je to dvacet let, prožil jsem na Slavii krásná léta jako hráč, později i jako trenér. Bude to pro mě trošku pikantnější utkání, ale nemyslím si, že by to mělo na něco vliv,“ usmívá se bývalý skvělý fotbalista.

Pro žlutomodré bude Slavia pod novým trenérem nečitelná, což přiznává i Šmejkal. „Určitá neznámá to bude. Slavia se prezentovala určitým fotbalem, uvidíme, jak bude hrát teď.“ Pořekadlu o novém koštěti, které dobře mete, věří i stoper Sklářů Michal Jeřábek. „Já myslím, že určitě to tak bude. Každý hráč se pod novým koučem bude chtít předvést, všichni budou mít stejnou startovací lajnu, je to tudíž takové nečitelné.“

Podle Jeřábka nemají Teplice před nedělí jiný cíl než vítězství. „Jsme doma. Ze dvou domácích zápasů máme jeden bod, budeme tedy chtít předchozí ztráty vynahradit a vyhrát!“ Pomoci k zisku důležitých tří bodů by měli i fanoušci, očekává se pěkná návštěva. „Bude to atraktivní utkání, tak doufám, že fanoušci dorazí v co nejhojnějším počtu!“ říká Jeřábek. „Proti Spartě byl skoro plný dům, bylo to moc fajn. Chtěl bych pozvat diváky i na Slavii. Rádi bychom, aby jich přišlo co nejvíce. Věřím, že je potěšíme!“ přidává Šmejkal.

V posledním utkání Teplic se Slavií Severočeši na jaře v Edenu remizovali 2:2. Na podzim 2015 na Stínadlech vyhrála Slavia 1:0. Předprodej lístků na nedělní duel probíhá na tradičních místech tedy ve sběrně Sazky v Řetenicích naproti Perle, na informacích OC Galerie Teplice, na infostánku OC Olympia Teplice v a prodejně Nord Blanc v NC Fontána Teplice. Podrobné informace pro fanoušky k nedělnímu utkání najdete ZDE.