V neděli přijede Opava

V základní části nejvyšší fotbalové soutěže ještě zbývá odehrát pět kol. Pro Teplice bude nesmírně důležitý nedělní duel s Opavou (14.00), který bude patřit do souboru záchranářských duelů.

Domácí “skláři” začali dohrání nejvyšší fotbalové části skvěle, před týdnem porazili v AGC Aréně Na Stínadlech nebezpečný Liberec 2:0. Čtyři dny na to ale podali špatný výkon ve vršovickém Ďolíčku, kde inkasovali čtyři branky. “Nebylo to dobré od celého týmu. Bylo to strašidelné. Bohužel jsme soupeři darovali každý gól, potrestal nás,” litoval zpackaného zápasu brankář Tomáš Grigar. “Tohle nebyl výkon hodný Teplic!” zlobil se trenér Stanislav Hejkal.

Od svých svěřenců čeká v Opavě úplně jiný výkon. “Hlavně starší hráči nás musí víc podržet a být oporami. Opavu musíme porazit!” burcuje. Pouze tři body očekává i Grigar. “Musíme pro výhru udělat všechno na sto procent, je to opravdu strašně důležitý zápas. Doufám, že nás Bohemka nepoznamená. Máme pár zkušených hráčů. Situace nám jednoznačně velí vítězit.”

Jaká je tedy situace v tabulce? Tepličtí jsou stále dvanáctí, na desátou Olomouc, která drží poslední figuru v boji o Evropu, ztrácejí šest bodů, na čtrnáctý Zlín mají pětibodový náskok, Čtrnácté místo je klíčové, vždyť tým, který na něm skončí po nadstavbové části, bude hájit příslušnost k elitě v baráži. Opava je patnáctá, na svém kontě má o devět bodů méně než Severočeši.

Slezané ve svém prvním jarním duelu remizovali doma s podobně namočenou Karvinou 0:0. “Pro nás je to ztráta, protože jsme hráli doma. Karviná možná držela více míč, ale měli jsme šance, které jsme měli proměnit,” mrzelo trenéra SFC Jiřího Balcárka.

Na podzim Teplice vyhrály v Opavě 1:0, gól dal v samém závěru Jakub Mareš. Ten je se šesti brankami nejlepším střelcem “žlutomodrých”, na straně Opavanů drží střelecký prapor čtyřgólový René Dedič.