V neděli po půlstoletí ligový zápas s Pardubicemi

Nedělní zápas 2. kola FORTUNA:LIGY přinese po 51 letech ligový souboj s Pardubicemi! Zápas, který má výkop v 16:30 hodin, se však nebude hrát ve městě perníku a koní, kvůli absenci lize vyhovujícího stadionu Východočechů ho bude ve hostit vršovický Ďolíček.

„Skláři“ jdou do zápasu se třemi body, které získali před týdnem v Příbrami za výhru 3:1. Plný bodový zisk potěšil, předvedená hra ale ideální nebyla, což si všichni na Stínadlech uvědomují. „Ta hra nebyla úplně podle našich představ. Poslední přípravu s Bohemians jsme odehráli lépe,“ přiznává záložník Pavel Moulis. Trenér Stanislav Hejkal je konkrétnější. „Chci od hráčů zlepšit mezihru, rychlejší práci s míčem a rozehru od gólmana. Od Grigara bylo moc výkopů, pak následovaly souboje. To by byla voda na mlýn Pardubicím, ony hrají jinak než Příbram. Musíme změnit způsob hry.“

Spousta fanoušků i odborné veřejnosti očekává v neděli další výhru Severočechů, proti Pardubicím prý jdou do boje jako jasný favorit. Hejkal i Moulis si však naplno uvědomují sílu soupeře a zároveň i ošidnost zmiňované role papírového favorita. „Z pohledu ligy jsou Pardubice velkou neznámou. To mužstvo je de facto dlouhou dobu spolu, má zajeté mechanismy, organizaci, pracuje v bloku, je poctivé a pracovité, nebezpečné,“ varuje Hejkal před jakýmkoliv podceněním. „Pardubice postoupily, jsou v euforii. V Jablonci jsme viděli, že hrály v dobře organizovaném bloku a i tým, jakým Jablonec je, se k nim moc nedostal, neměl moc šance, gól dal vlastně hlavou z vápna až na konci. Podle mě to bude pro nás těžký zápas, neřekl bych, že do něj půjdeme jako obrovský favorit, který by měl Pardubice přejet jako nic,“ přidává se Moulis.

„Perníkáři“ v Jablonci při své obnovené ligové premiéře prohráli 0:1, trenér domácích Petr Rada pro ně měl jen slova chvály. „Někdo si řekne: No jo, Pardubice! Ale pokud takto zodpovědně budou hrát, tak budou nepříjemným soupeřem pro každého,“ upozorňuje se zdviženým prstem k nebi. „Mají výhodu, že hrají dlouho ve stejné sestavě. Nehrál sice Hlavatý, ale jinak je to znát, hráči o sobě vědí. Dobře se posouvají, s tím jsme měli problémy,“ přidává zkušený kouč.
„Nemáme se za co stydět. Trochu jsme si vybrali nováčkovskou daň. Šance, které jsme si vypracovali, jsme neproměnili,“ uvedl šestatřicetiletý záložník FK Pardubice Jan Jeřábek po úvodní porážce.

Pardubičtí se nyní snaží svůj kádr posílit, ze Sparty získali stopera Lukáše Huška, zkouší testují útočníka Walisona Madalenu z Brazílie.

Jak již bylo zmíněno, naposledy se oba kluby v lize utkaly před 51 lety. 11. května 1969 Teplice v Pardubicích prohrály 2:3. Nyní oba týmy prošly testováním na COVID-19 a vzájemnému ligovému zápasu po půlstoletí tak již nic nebrání.