V neděli nastoupíme na hřišti Slavie

Hodně těžké utkání čeká na teplické fotbalisty v neděli. Od půl šesté se představí v pražském Edenu, kde je doma Slavia, aktuálně nejlepší tým tuzemské soutěže, nejvážnější kandidát na zisk mistrovského titulu. Tepličtí se ale sešívaných rozhodně nebojí, na krásný stadion odjedou s cílem získat minimálně jeden bod.

„Každý z nás se už na utkání těší. Do hlediště přijde patnáct tisíc diváků, bude skvělá atmosféra. Slávistický stadion je nejlepší v republice, má jedinečnou akustiku. Opravdu se všichni už moc těšíme. My určitě nebudeme bránit už od kruhu. Chceme být aktivní, zalézt a nevystřelit na bránu by byla chyba,“ tvrdí ofenzivní záložník „sklářů“ Jakub Hora, který se po zápase s Jihlavou dostal do sestavy kola. Hora tipuje, že Slavia začne se dvěma útočníky. „Bude si myslet, že nás svalí. Pravdou je, že má velkou sílu. My to ale nepojedeme jen tak odťapat. Chceme si odvézt body!“

Michal Jeřábek, teplický bek, ze slávistů nahnáno nemá. „Už jsem proti Škodovi a dalším párkrát hrál, nebojíme se. Slavia je ale v laufu, jede na titul. Všiml jsem si, že chce hrát pořád dopředu, chce střílet góly. My musíme vycházet z dobré obrany a být efektivní směrem dopředu,“ má recept na bodový import z Edenu.

Sešívaní začali éru trenéra Šilhavého na podzim právě v Teplicích, kde remizovali v pohledném utkání 2:2. Od té doby ani jednou neprohráli a po právu sní o zisku titulu. Disponují vyrovnaným kádrem, takřka nemají slabinu. Na pozici stopera se prosazuje ještě na podzim teplický hráč Michael Lüftner. Při zmiňovaném úvodním vzájemném duelu vstřelil úvodní gól Vondrášek. Slavia poté skóre otočila, aby téměř za pět minut dvanáct srovnal „kopem škorpióna“ David Vaněček.

Do Edenu se chystá spousta teplických fanoušků. Můžete být mezi nimi i vy, stačí si zajistit místo v autobusu fanklubu, který vyrazí od Stínadel v 15.15 hodin. Cena zájezdu je 200 korun. V případě zájmu kontaktujte Marka Maříka, šéfa Fanklubu, na e-mailu marik@fanklubfkt.cz nebo na telefonním čísle 776 849 847.