V neděli nás čeká Liberec

Po více než měsíční pauze Stínadla opět ožijí prvoligovou kopanou. V neděli od 14 hodin se v rámci 7. kola FORTUNA:LIGY bude hrát duel Teplice - Liberec. Co se postavení v tabulce týče, tak v lázeňském městě přivítá dvanácté mužstvo páté.

Nejvyšší fotbalová soutěže se musela zastavit kvůli zpřísněným vládním opatřením, které byly přijaty na základě rychlého šíření pandemie koronaviru. V úterý ale bylo umožněno profesionálům restartovat za zpřísněných hygienických podmínek své soutěže.

Tepličtí se v mezidobí mohli věnovat tréninkům, Liberec coby účasntík Evropské ligy měl dokonce zápasové tempo. Ve čtvrtek hrál v Hoffenheimu, kde prohrál 0:5.Slovan se ale potýkal a potýká s celou řadou nakažených nemocí covid-19. V Německu nastoupilo pouze pět hráčů obvyklé základní sestavy! "Bylo jasné, že nás soupeř dostane do velkých problémů. Spousta kluků nemá na téhle úrovni zkušenosti, navíc řada z nich nemohla hrát měsíc a déle zápas,“ řekl po porážce trenér Liberce Pavel Hoftych.

Také některé "skláře" koronavirus zasáhl. "U nás je to tak, že to je spíš postupně, není to hromadné," říká brankář Tomáš Grigar. "Já ho ale ještě neměl, nechytnu nikdy nic," zubí se dlouholetá opora Teplic. "Ale už jsem si říkal, ať to chytnu a mám klid. Bohužel nic," dodává už s vážnou tváří.

Ze šesti dosavadních zápasů "žlutomodří" dvakrát vyhráli, čtyřikrát prohráli. "Víme, že některé zápasy se nám nepovedly. Snad se nám teď bude dařit," věří Grigar. "S Libercem jsme hráli už na jaře při restartu, teď to na něj vyšlo znovu. Snad to dopadne stejně dobře, tenkrát jsme vyhráli 2:0. Díky Evropské lize je Slovan rozehranější, ale také i unavenější. My jsme zase nažhavenější. Záležet bude ale především na tom, kdo bude mít kolik hráčů mimo po testech na koronavirus," tvrdí tepický trenér Stanislav Hejkal.

Chybět mu budou zraněný Nazarov, po operaci ramene je Hyčka. "Jsme v zápasovém módu od začátku týdne. Těším se, že se znovu začne!" vyhlíží Hejkal netrpělivě neděli.

Na Stínadlech je výkop ve 14 hodin, bohužel se kvůli vládním opatřením musí hrát bez diváků.