V neděli jedeme na Baník

Cesta až do daleké Ostravy čeká o víkendu teplické fotbalisty v rámci dalšího kola FORTUNA:LIGY. Tentokrát půjde už o 27. kolo. Oba celky jsou v lize v opačném rozpoložení, Ostrava i Teplice ale za sebou mají pohárové čtvrtfinále, které v týdnu absolvovaly. Na vítkovickém stadionu začíná boj o další cenné ligové body v neděli od půl čtvrté.

Baník zažil parádní podzim, kdy se vyšvihl až mezi nejlepší tuzemské celky. Jaro už je o poznání horší, Ostravané drží sérii pěti zápasů bez výhry, vinou které se propadli na pátou pozici. Jejich cílem je nyní udržet postavení mezi šesti nejlepšími, aby po skončení základní části mohli hrát ve skupině o titul. Ve středu Baník porazil v poháru Liberec, díky čemuž si výrazně zlepšil pošramocené sebevědomí. „To vítězství je pro nás moc cenné, o tom se asi nemusíme dlouze bavit. Zase jsme ukázali to baníkovské srdíčko, ale musíme takhle pokračovat i v dalších zápasech. Pomůže nám to určitě i dál. Doufám, že nás to vítězství nakopne. Odbojovali jsme to a výsledek se dostavil,“ měl nad postupem do pohárového semifinále radost hráč Ostravy Ondřej Šašinka.

Baník, to je ale v současné době hlavně Milan Baroš. V sezoně dal šest branek a je s Dame Diopem nejlepším střelcem týmu. V brance je skvělý Jan Laštůvka, v poli Teplicím dobře známý Martin Fillo či Robert Hrubý. A na trenérské lavičce všemu dává řád Bohumil Páník. „Naše mužstvo se musí probrat,“ řekl před týdnem po překvapivé porážce v Karviné zkušený kouč.

To Tepličané si v lize nestěžují. Doma porazili Plzeň i Slovácko a z nejhoršího jsou, zdá se, venku. Od Ostravy je dělí 4 body, motivace před nedělním zápasem je tedy více než jasné. „Kluci hráli poslední zápasy výborně, i se Spartou hráli velmi dobře. Musíme teď na to navázat v Ostravě. Baník bude asi po poháru nakopnutý, ale když kluci naváží na to, co ukázali před tím, tak se nemáme čeho bát,“ myslí si kapitán týmu Admir Ljevaković, který se proti Spartě na zelený trávník vrátil po vyléčení svého svalového zranění.

Jediné, co „skláře“ trápí, je zdravotní stav hráčů po pohárovém duelu se Spartou, který prohráli po penaltovém rozstřelu. „Snad se dáme fyzicky dohromady, kádr je úzký. Psychicky je to ale v pořádku, o to strach nemám,“ říkal po Spartě trenér Stanislav Hejkal. „Pojedeme do Ostravy urvat nějaké body, nejlépe vyhrát. To nám pomůže do další fáze, můžeme se přiblížit první šestce,“ těší se na souboj s Baníkem univerzál Alois Hyčka. „Pak máme dva zápasy doma z těch tří posledních, tak bychom byli v dobré výchozí pozici,“ přidává na závěr.