V neděli jedeme do Karviné

Teplice jedou v neděli do daleké Karviné odčinit špatný start do jara. Po porážce domácí porážce 1:3 od Olomouce jim hrozí, že v případě neúspěchu zabřednou do bojů o záchranu. Duel 22. kola začíná v půl třetí.

„Ve hře je ještě hodně bodů. Ještě bych neházel ručník do ringu. Doufám, že se Sigmou to byla první a taky poslední facka a že začneme v Karviné stíhací jízdu za desátým místem,“ maluje si ideální scénář pro zbývající zápasy základní části Alois Hyčka, teplický univerzál.

Asistent hlavního kouče Stanislava Hejkala Pavel Drsek tuší, jak v Těšínském Slezsku uspět. „Musí tam být maximální touha a nasazení. To tam při zápase s Olomoucí nebylo, to můžeme hráčům vytknout. Musíme to pro úspěch změnit.“ Co se týče dalších změn, tak Drsek připouští, že ty v sestavě můžou nastat. „Ale také nemusí,“ tvrdí šalamounsky.

Karviná je aktuálně čtrnáctá. Na poslední Příbram má náskok tří bodů, na magickou desátou příčku jich ztrácí 12. Je tedy jasné, že ji na jaře čeká především boj o záchranu. Její styl hry Drsek pečlivě sledoval během zimní přípravy i v úvodním jarním kole, v němž svěřenci kouče Jarábka přehráli 2:0 Zlín. „Oproti poslední přípravě proti Olomouci, která skončila 0:0, měla diametrální rozdíl v rozestavení i ve způsobu napadání. Prezentovala se obrovskou bojovností.“

Na podzim skončilo utkání Teplic s Karvinou na Stínadlech bezgólovou remízou 0:0. Poslední vzájemný zápas v Karviné také nepoznal vítěze, v únoru 2019 se hrálo nerozhodně 1:1.