V neděli hrají Teplice další ligové kolo, tentokrát v Mladé Boleslavi

Téměř dva měsíce čekají Teplice na výhru. Naposledy se jí dočkaly 5. října v Opavě, kde díky gólu Jakuba Mareše vyhrály 1:0. Nepříznivou sérii se budou snažit přerušit v neděli v Mladé Boleslavi proti na vlastním hřišti nejlepšímu týmu ligy. Zápas, který začíná ve 14.30 hodin, spadá do 18. kola FORTUNA:LIGY.

Se Středočechy se „Skláři“ utkali letos už pětkrát – třikrát na jaře, v jednou v létě v rámci přípravy a také na podzim když svěřenci trenéra Stanislava Hejkala zvítězili 2:0 po dvou brankách Jakuba Mareše. „Je pravda, že oba soupeři se dobře znají. Myslím si, že Boleslav bude hrát ten svůj klasický domácí útočný styl. Má silné útočníky Komličenka a Mešanoviče, velmi dobrou kombinaci na útočné polovině, velmi dobré založení útoku na útočné polovině, držení míče na útočné polovině. Problémy mají třeba v zachytávání rychlých protiútoků. Jsou tam i další slabiny, budeme se jich snažit využít,“ říká Hejkal.

Podle něho se teplický tým stále sbírá z domácí porážky 1:3 od Českých Budějovic. „Na Slavii jsme pak podali podle mě dobrý výkon, doma s Ostravou to bylo hodně bojovné, ale v pořádku. Také nás trápí pár šrámů starších hráčů, tak uvidíme, v jakém budou stavu, kdyžtak máme mladé Žitné, Knapíky, Radosty, Kodeše,“ naznačuje kormidelník žlutomodrých, že v případě potíží sáhne na lavičku.

Jedním z jmenovaných mladíků je i Matěj Radosta, který právě proti Mladé Boleslavi nastoupil v květnu poprvé v životě v základní sestavě. Naposledy si zahrál proti Baníku Ostravě, dokonce Jakubu Řezníčkovi nahrával na gól. „Mám z toho, že teď dostávám šanci, velmi dobrý pocit. S trenérem se bavíme, cítím, že mi důvěřuje. Jsem za příležitosti rád. Snažím se je splácet, co nejlépe to jde,“ usmívá se naděje FK Teplice. Podle Radosty to bude ve městě automobilů velmi těžký duel. „Boleslav má hodně kvalitní mužstvo. Dokázala nám to ve vzájemných zápasech, ukazuje to stabilně v lize.“

V ní je „Bolka“ třetí, v tabulce domácích zápasů je dokonce na prvním místě; doma svěřenci kouče Webera dokázali porazit Spartu i Plzeň. A také v lize kopala nejvíce pokutových kopů. „Protože si její hráči pro ty penalty chodí. Má aktivní hru, hodně lidí ve vápně. My se snažíme vše vyřešit do gólu. Je to ale i tím, že máme malou podporu záložníků. Oproti jaru je to změna, tehdy dávali záložníci góly, naopak útočníci ne. Teď se to obrátilo. Potřebujeme více ve finální fázi od Moulise, Žitného, Kučery, ale i třeba Vondráška,“ vybízí Hejkal své hráče k větší ofenzivě.

Zápas 18. kola FK Mladá Boleslav – FK Teplice se hraje v neděli od 14.30 hodin.