V neděli dorazí na Stínadla Opava

Ve fotbalové FORTUNA:LIZE začíná jít do tuhého. Ačkoliv je teprve začátek března, už bude na pořadu 23. kolo. Kvůli změně hracího systému je zápasový sled nahuštěný a podobně nahuštěná je i tabulka. Teplice, které si chtějí zahrát po uplynutí třiceti kol play off o Evropskou ligu, jsou zatím desáté, Opava, jejich nedělní soupeř, se stejným bodovým ziskem okupuje jedenáctou příčku. Od 15 hodin proto půjde v AGC Aréně Na Stínadlech o velmi důležité utkání.

„Bude se hrát o šest bodů!“ říká Pavel Drsek, asistent hlavního trenéra Stanislava Hejkala. „Chceme zápas zvládnout i proto, že nás pak čekají dva těžké duely, ve kterých bude hodně těžké bodovat,“ přidává. „Chceme se dostat do té střední zóny,“ potvrzuje stoper Michal Jeřábek, který se může po dvouzápasovém karetním trestu vrátit do základní sestavy.

V podobě Opavy ale nečeká „žlutomodré“ vůbec jednoduchý sok. „Opava se na jaře prezentuje velmi kvalitním a kompaktním výkonem. Hráči hrají na pokraji svých možností. Mají Zavadila, který ostatní převyšuje. Další fotbalisté jsou ale velmi pracovití. Musím říct, že jeto pro nás velmi složitý zápas,“ neskrývá Drsek, který vypozoroval, že Slezané umí proti ofenzivně hrajícím celkům zahustit střed hřiště. „Prezentuje se tímto stylem už delší dobu. Dostává málo gólů, je těžké se k ní dostat.“

Naopak umí Opavané udeřit díky kvalitně kopaným Zavadilovým standardkám. „Na standardní situace se zaměříme. A nejen na ty defenzivní, chceme totiž využít i naše stadardky, moc gólů jsme z nich zatím nedali. Zaměříme se na ně,“ slibuje Drsek.

„Na vše se připravíme, aby nás Opava ničím nezaskočila. Víme, že je to kvalitní celek, hraje hodně týmově. Musíme být nastavení tak, abychom to zvládli,“ uvědomuje si důležitost okamžiku Jeřábek.

Na podzim Teplice prohrály s Opavou 0:2, góly vítězů dávali Smola a Jursa, zápas se hrál v Brně a byl posledním duelem kouče Daniela Šmejkala.

Opava na jaře prohrála až třetím kole, doma padla s Plzní 1:2. Výkon, který podala, byl ale velmi dobrý. Není proto divu, že těsná porážka Slezany mrzela. „Udělali jsme dvě chyby u dvou gólů, Plzeň vzadu neudělala žádnou, a proto vyhrála,” řekl po zápase s Viktorií Jan Žídek, kapitán Opavy. Zajímavé bylo, jakým stylem proti Západočechům hrála. Zanďour? Zapomeňte, na domácí celek byla jak se sluší a patří dostatečně aktivní. „Řekli jsme si, že chceme hrát i dopředu. Nechtěli jsme pouze zalézt. Teď jsem ale strašně a smutný. Těžko se mi hledají slova, protože jsme určitě měli víc než na prohru.“

Zápas FK Teplice – Slezský FC Opava začíná v neděli v 15 hodin.