U9: Stříbro pro FK Teplice z Karlštejn Cupu

Mladí tepličtí Skláři kategorie U9 dokázali vybojovat o uplynulém víkendu v sobotu 6.6. stříbrné medaile na Karlštejn Cupu, když jejich vítěznou šňůru přerušili až ve finále Klokani z Bohemians Praha 1905.

Průběh turnaje hodnotil teplický trenér Kamil Jůzl:

"Turnaje se zúčastnilo celkem 15 týmů zejména z Praha a blízkého okolí, snad jen kromě našich kamarádů z Chomutova, se kterými jsme se v letošní sezóně utkali již několikrát. Kolem Prahy nejsou lehcí soupeři, kolikrát ani tu obec či město neznáte, ale fotbal hrají nádherně. Viz. první zápas s Kněžmostí, důrazný duel se šťastnějším koncem pro nás. Nikdy nám moc nevycházeli začátky turnajů, většinou první zápas prohrajeme, ale nyní kluci bojovali až do konce a nakonec to zvládli otočit. Stejně jako na tréninku, když se začne zápas a trenér řekne: "Modří prohrávají 0:3". Byl to těžký zápas, stejně jako ve skupině proti klukům z Chomutova, ale přesně tyto zápasy nás posouvají dál. Ve čtvrtfinále nás čekal opět Chomutov, to jsme zvládli poměrně lépe a už jsme se těšili, jestli v semifinále uspěje Zličín a nebo my. Jasná jízda, jde se na Bohemku. Po první půli prohráváme 0:3, ve druhé půli kluci nesklonili hlavy, makali, snažili se, ale nestačilo to. Konečný výsledek 3:7 odráží bojovnost a snahu a i když na konci proběhly slzy smutku a možná i vzteku, jsme rádi, že nám to na Karlštejně zase cinklo. Musíme uznat, že Bohemka byla prostě ve finále lepší, stejně jako, že kluci z Bohemky nám při nástupu říkali, že jsme hráli skvěle a byli jsme pro ně nejtěžší soupeř na turnaji. Možná i pro to, že se v naší hře začal objevovat nový prvek a to jsou přihrávky. Nikdo je kluky nikdy neučil, učíme je individuálně se rozvíjet a oni na to přišli sami, tedy s malou pomocí, ale to nehraje vůbec žádnou roli. Najednou kluci zjistili, jak je super to vykombinovat a dát gól do prázdné kasy, jaká je to sranda a o to tady přece jde, o dobrý pocit, chuť hrát, trénovat a být prostě šťastný kluk či šťastná holka."

Turnaje se zůčastnili v dresu FK Teplice U9 hráči: Matyáš Glonek, Miky Blažek, Lukáš Netolický, Tomáš Hora, Dominik Hlavnička, Mak Ljevakovič, Tomáš Tvrdík, Míra Joura, Petr Moško.

Trenéři FK Teplice U9: Kamil Jůzl a Martin Hauptvogel.

Foto: Martin Hauptvogel.

Sportovní činnost chlapeckých a dívčích družstev FK Teplice podporuje Nadace ČEZ.

Vážíme si finanční pomoci od nadace ČEZ !

Buďte i nadále s námi.