U9: Stříbrné medaile z turnaje v Lovosicích

Úžasného výsledku dosáhl v sobotu 7.3. tým mladší přípravky kategorie U9 pod vedením trenérů Kamila Jůzla a Martina Hauptvogela na kvalitně obsazeném halovém turnaji v Lovosicích. Naše žlutomodré mládí vybojovalo stříbrné medaile a obsadilo krásné 2. místo.

Průběh turnaje komentoval a hodnotil trenér Martin Hauptvogel:

" Celý turnaj jsme odehráli s velkým nasazením a odhodláním. Vůbec na nás nebyla vidět týdenní pauza, kdy si kluci užívali jarní prázdniny. I ve volnu se prý stejně všichni honili za balónem.

Hned v prvním zápase jsme ukázali, že fotbalovými dovednostmi s důrazem kladeným na individuální herní činnost jednotlivce, se nám bude těžko někdo rovnat. Soupeře z Ervěnic jsme skoro nepustili na naši polovinu. Díky důraznému napadání jsme si vytvořili spoustu střeleckých příležitostí. Ale možná z přemíry snahy a trošku zbrklosti jsme poznali, že fotbal nemá logiku a z jednoho náhodného protiútoku jsme dostali gól a prohráli 0:1.

Neklesali jsme však na mysli, protože nás za chvíli čekal další zápas. Poměřili jsme se s domácími Lovosicemi, které pak v dalším průběhu turnaje jako jediné porazili právě Ervěnice. V těžkém zápase, ve kterém kluci dělali čest svému pokřiku "jeden za všechny, všichni za jednoho", jsme po brankách Míry Trnky, Lukyho Netolického a Mikyho Blažka Lovosice porazili 3:0.

Nálada v týmu stoupla, kluci si věřili a to výsledkově odnesl náš další soupeř. I přesto, že Domča Hlavnička upozorňoval kamarády, aby si dali pozor na Laviho, jsme FC Slavoj Vyšehrad porazili. Když právě Domča otevřel skóre. Další góly po spoustě krásných kliček přidali Péťa Moško, Mirda Trnka, Miky Blažek, Luky Netolický a na konečných 6:1 upravil opět Péťa Moško, který se rozehrál k výbornému výkonu.

Ve třetím zápase nás čekali kamarádi z Junioru Chomutov, se kterými jsme se tuto zimu několikrát střetli v rámci domluvené zimní miniligy a kteří nám dokonce jednou při velké marodce půjčili dva své hráče. Jako vždy to byl vyrovnaný match, v němž jsme museli předvést všechny své dovednosti ve velké rychlosti. Takové zápasy kluky posouvají a nutí je se zlepšovat. No a díky gólu Tomáše Hory, který srovnal na 1:1, skončil vyrovnaně i výsledkově.

V posledním zápase základní skupiny jsme se utkali s FK Litoměřicko a výborně se naladili na finále. Zvítězili jsme s přehledem 7:1 a Tomáš Hora, který chtěl tento zápas do branky, protože k nám přestoupil právě z Litoměřic, si stěžoval, že si v bráně vůbec nezachytal. Kluci měli dostatek času a prostoru, a tak bylo k vidění spoustu úspěšných kliček jako "zidanovka", koloběžka, stahovačka, přešlapovačka. A jako nadstavbu, už i v tomto mladém věku, kluci předvedli cílené přihrávky a fotbalové akce na jeden dotek s uklizením míče až do tzv. kuchyně. Inu, radost pohledět. O góly se podělili 2x Péťa Moško, Miky Blažek, Domča Hlavnička a hattrickem Luky Netolický.

Ve finále nás čekala odveta s FK Ervěnice a kluci byli žhaví jim oplatit porážku. Hned v první minutě se po přihrávce Tomáš Tvrdík nádherně prvním dotekem zbavil protihráče a tvrdě vystřelil. Žel, trefil tyč. To ještě nikdo netušil, že branková konstrukce bude zvonit celý zápas. Soupeře z Ervěnic jsme opět sevřeli před jejich brankou. Ukázalo se, že máme více sil, byli jsme rychlejší a důraznější, v soubojích 1 na 1 úspěšnější. A postupně se i zastřelovali... když kluci ale už po páté ! 🙈 trefili tyčku, tak se potvrdilo pravidlo nedáš - dostaneš. Z brejků nám soupeř vstřelil dva góly. Kluci však nepolevili a v poslední minutě Luky Netolický snížil. Finální kolotoč přinesl v poslední vteřině střelu, která však skončila těsně vedle, a tak jsme po výsledku 1:2 skončili na stříbrném stupínku.

Naše klubová a trenérská koncepce této věkové kategorie jednoznačně ukazuje, že máme nastavenu správnou cestu. Kluci dominovali ve hře 1 na 1. Umí si poradit v podčíslení i přečíslení. Vedeme je k tomu, aby se nebáli udělat kličku pod tlakem i ve vlastním pokutovém území. Vždy se snaží odebrat soupeři balon konstruktivně a v rychlosti ho vyvést. Většina kluků už má tyto návyky tak zautomatizované, že pak na turnajích sbíráme ty důležité ceny => individuální. A proto se nejlepším naším hráčem stal Peter Moško a, jako už tradičně, nejlepším střelcem celého turnaje Lukáš Netolický."

Výsledky FK Teplice U9 na turnaji v Lovosicích - hala Chemik:

FKT - FK Ervěnice 0:1

FKT - FK Lovosice 3:0

FKT - Slavoj Vyšehrad 6:1

FKT - Junior Chomutov 1:1

FKT - FK Litoměřicko 7:1

Postup do finále z 2.místa ( ! )

F I N Á L E:

FKT - FK Ervěnice 1:2

Nejlepší střelec turnaje:

Lukáš Netolický ( FK Teplice U9 ) - 6 branek.

Nejlepší hráč týmu FK Teplice U9:

Petr Moško ( viz. foto níže ).