U19: FK Teplice vs. FC Slovan Liberec 2:0

MISTROVSKÉ UTKÁNÍ - ČLD U 19 B - 13.KOLO - SOBOTA 03.11.2018

FK Teplice U19         vs.       FC Slovan Liberec U19

2:0 (0:0)

Branky Teplic:  67´ Zaspal Jaroslav,  73´ Radosta Matěj.

Sestava Teplic: Blažek Tomáš - Hora Jakub, Čítek Vojtěch, Knapík Jan (K), Kováč Daniel, Kányai Attila, Radosta Matěj ( 89´ Radosta Matěj ), Janda Petr ( 84´ Náhlovský David ), Liška Jan, Liška Lukáš ( 88´ Šourek Ladislav ), Zaspal Jaroslav.

Realizační tým Teplic: Přerost Lukáš - trenér, Fousek Petr - asistent, Záveský Zbyněk - vedoucí a kustod, Chlad Ondřej - kondiční trenér, Lipš Přemysl - trenér brankářů, Wiednerová Klára - masér.

Žluté karty:  74´ Hora (Tp),   79´ Janda (Tp) -  53´ Valenta (Lb),   87´ Žižka (Lb).

Rozhodčí: Baum Tomáš - Karásková Monika, Kosejk Přemysl.

Stadion: FK Duchcov - tráva.

Diváků: 150.

Hodnocení utkání slovy teplického trenéra Lukáše Přerosta: " V sobotu jsme odehráli v Duchcově proti Liberci velmi důležité utkání, které bylo soubojem dvou aktuálně nejlepších týmů soutěže o průběžné vedení v tabulce. Nás samozřejmě velmi těší, že se nám utkání podařilo výsledkově zvládnout, i když samotný průběh již tak jednoduchý nebyl. Musím říci, že v prvním poločase byl Liberec o něco lepší a vytvořil si na rozdíl od nás i jednu stoprocentní šanci, kterou ale nedokázal proměnit. Naše mužstvo mělo problémy zejména ve středu hřiště, kde naopak soupeř dominoval díky většímu důrazu a větší úspěšnosti při sbírání odražených míčů. A právě to byly hlavní důvody proč nás středová řada Liberce v úvodních 45 minutách přehrávala. Naše hra v první půli nebyla opatrná, ale spíše trochu nervózní, chyběla nám větší kvalita a odvaha na míči. Po návratu z kabin se obraz hry změnil, byli jsme aktivnější než Liberec a tuto naši aktivitu se nám také podařilo zúročit využitím brankových příležitostí. Nakonec jsme vstřelili celkem dvě branky a je pro nás důležité, že jsme utkání zvládli v obraně s nulou a soupeři jsme nedovolili ve druhém poločase vytvořit si ze hry vyloženou příležitost. Liberečtí hrozili pouze ze standardních situací, kdy nebezpečné byly zejména dva dobře zahrané trestné kopy hráčů v modro-bílých dresech. Do defenzivy náš dnešní výkon hodnotím jako velmi dobrý a co se týká ofenzivy, tak jsme si pomáhali zejména dobře zahrávanými standartkami a také dlouhými auty, kdy se nám po jednom z nich podařilo Zaspalem v 67.minutě vstřelit úvodní branku, která nás trochu více uklidnila. Za dalších 6 minut nám vyšla krásná akce při které Zaspal prostrčil míč chytře na Radostu, který šel sám na branku a dokázal zvýšit na 2:0. Po této brance se mužstvo definitivně uklidnilo a výsledek si již do závěrečného hvizdu hlavního rozhodčího Bauma dokázalo pohlídat. Závěrem si dovolím říci, že dle mého názoru jsme za výkon ve druhém poločase dnes zaslouženě zvítězili a připsali si do tabulky velmi důležité tři body."