U19: FK Mladá Boleslav - FK Teplice 2:1

Nejstarší tepličtí dorostenci FK Teplice U19 vstoupili do nové sezóny I.Celostátní dorostenecké ligy na hřišti FK Mladá Boleslav. Domácí šli již v 19.minutě do vedení po přesné hlavičce Horáka, ale hosté ze severu Čech dokázali v 64.minutě vyrovnat brankou Vylety, který se také trefil hlavou. Bohužel již v 66.minutě šli domácí opět do těsného vedení, kdy do černého přesně zacílil domácí Kalabis. Tepličtí měli v závěru ještě šanci na srovnání skóre, ale tečovanou střelu Kováče skvělým zákrokem vytěsnil domácí brankář Zeman. A tak žlutomodří nakonec odjížděli z Boleslavi bez bodů, přestože se prezentovali aktivní a sympatickou hrou, která je jistě příslibem do dalších utkání v náročné a dlouhé mistrovské soutěži.

FK Mladá Boleslav U19 – F K  T E P L I C E  U19

2:1 (1:0)

Sestava FK Mladá Boleslav U19: Zeman - Jakub Novák, Kalabis, Kuchař, Komma - Koubek, Horák - Moravčík (82. Para), Provazník (79. Křižák), David Novák (90. Mrnka) - Šimon.

Sestava FK Teplice U19: Nejedlý - Vyleta, Knapík, Kováč, Vobecký, Kokeš, Schettl, Vepřovský (79. Frána), Matkovič, Kormunda, Šilhan (70. Ondrášek).

Góly: 19. Horák, 66. Kalabis - 64. Vyleta

Rozhodčí: Vít - Lafek, Štefan

Diváků: 60

Hodnocení utkání Jakubem Pekařem, hlavním trenérem FK Teplice U19: "Utkání proti Mladé Boleslavi musím hodnotit pozitivně, přestože jsme z něho odešli poraženi 2:1. Podle mého názoru jsme byli lepším týmem a zápasu by více slušela remíza. Soupeř byl nebezpečný především ze standardních situací, ze kterých jsme dvakrát inkasovali. Nám se podařilo skorovat pouze jednou, když se hlavou po přímém kopu prosadil Vyleta. V poslední minutě jsme ještě sahali po vyrovnání, ale tečovanou střelu Kováče zázračně vyrazil domácí brankář Zeman. Do dalších zápasů musíme zkvalitnit koncovku a pokračovat v aktivní a náročné hře. Jen tak můžeme být úspěšní !!! "