ČLD U19 B - MISTROVSKÉ UTKÁNÍ - 17.KOLO - NEDĚLE 17.03.2019

AC Sparta Praha U18          vs.        FK TEPLICE U19

1:3 (1:2)

Branky Teplic: 16´ Janda Petr -   40´ Sinu Karol -   51´ Emmer Jakub.

Sestava Teplic: Blažek Tomáš - Kafka Michal, Náhlovský David (K), Čítek Vojtěch, Hora Jakub - Liška Lukáš ( 87´ Kányai Attila ), Emmer Jakub, Liška Jan, Sinu Karol ( 73´ Fabián Daniel ) - Dolechek Danyil ( 82´ Jelínek Radek ), Janda Petr.

Realizační tým Teplic: Přerost Lukáš - trenér, Fousek Petr - asistent, Záveský Zbyněk - vedoucí, Lipš Přemysl - trenér brankářů, Wiednerová Klára - masér.

Rozhodčí: Lafek David - Hrivík Jakub, Stránský Ladislav.

Karty: ŽK 50´ Hora ( Teplice ), ŽK 62´ Čítek Vojtěch, ŽK 75´ Kafka Michal.

Stadion: FCM Mládeže AC Sparta Praha - Strahov - UMT.

Diváků: 60.

Hodnocení utkání slovy teplického trenéra Lukáše Přerosta:

" Utkání na Spartě pro nás bylo velmi důležité zejména z toho důvodu, že se všemi přímými konkurenty v boji o postup změříme síly v jarní části soutěže na jejich hřištích. Prvním takovým zápasem bylo právě utkání na hřišti pražské Sparty. Dnes to bylo ještě o to těžší, že máme velkou marodku, kdy nám z kádru, který absolvoval zimní přípravu, chybí celkem 7 hráčů, kteří byli buď přímo členy základní sestavy a nebo do sestavy pravidelně naskakovali. Tento problém nám pomohli vyřešit vybraní hráči z naší U18, kteří utkání výborně zvládli a i díky jejich přispění se nám podařilo získat tři body.

Do utkání se Spartou jsme vstoupili velmi dobře. Naším záměrem bylo nenechat domácí kombinovat už od jejich šestnáctky, snažili jsme se hodně vysoko napadat, presovat a narušovat tak postupnou kombinaci domácích již od jejich brankáře. To se nám poměrně úspěšně dařilo, kdy jsme díky tomu vstřelili v prvním poločase obě naše branky. Bohužel se nám tam také stalo, že soupeř z našeho vysokého presu zhruba ve třech až čtyřech případech šikovně vyjel a hrozil dlouhými míči za naši obranu, kdy z jedné takové akce dokázal srovnat na 1:1. Pro nás ale bylo hodně důležité, že jsme ještě do konce úvodní půle dokázali jít znovu do vedení a domácím tak opět odskočit na rozdíl alespoň jedné branky. Ve druhém poločase jsme byli mnohem důslednější v napadání, kdy jsme velmi dobře zavírali levého stopera domácích, přes kterého šla drtivá většina rozehrávky a tím pádem jsme Spartě dovolili opět jen dlouhé nakopávané míče, která si ale naše obrana dokázala pohlídat. Náš výkon měl vzestupnou tendenci a po vstřelení třetí branky si dovolím říci, že jsme otěže utkání měli pevně ve svých rukou. Utkání jsme tak dohráli s míčem na vlastních kopačkách, v klidu a bez větších šancí soupeře, vyjma poslední minuty, kdy Sparta ještě zahrozila z nepřímého kopu. S výkonem a výsledkem dnešního utkání jsem určitě spokojen. V tuto chvíli se ale již koncentrujeme na dalšího soupeře, abychom se na něj dobře připravili a další důležité utkání, kterým je v pátek 22.3. derby s Ústím, po všech stránkách úspěšně zvládli."