U18: Trenér Kolínek hodnotil podzim

LETNÍ PŘÍPRAVA:

Začátek přípravy byl hodně rozpačitý zejména z důvodu velkého počtu zraněných hráčů. Někteří kluci podcenili předpřípravné období a pak jim činilo problémy absolvovat standardní tréninkovou jednotku. To nás v začátku přibrzdilo a museli jsme tomu přizpůsobit i tréninkový proces. Nakonec jsme ale vše úspěšně zvládli a do mistrovské části šli slušně připraveni.

MISTROVSKÁ ČÁST:

Maximální nasazení, zaujetí a koncentrace - to bylo naše motto a základní atributy, na kterých máme náš fotbal založený.

V první řadě nám šlo o kvalitní organizaci hry, kdy má soupeř míč, a to jak ve vyšším tak i nižším bloku.

Také jsme kladli důraz na chování hráčů, když míč získáme, a to s cílem pokud možno jít první přihrávkou okamžitě nahoru a přecházet tak do co nejrychlejšího a překvapivého protiútoku.

A v neposlední řadě nám šlo o naše reakce při vlastní rozehrávce. Tam jsme se snažili o co nejjednodušší rozehrávku na menší počet doteků, ale s kvalitním pohybem a s nabídkou co největšího počtu jak středových, tak útočících hráčů.

Na těchto jednoduchých a základních principech byla naše hra založena a myslím, že s každým dalším mistrovským utkáním jsme se k těmto principům stále více a více přibližovali.

Vrcholem bylo vlastně závěrečné podzimní utkání s Bohemians, které skončilo 5:3 v náš prospěch a přesně vystihlo a zakončilo úspěšnou podzimní mistrovskou část soutěže.

ZHODNOCENÍ:

Věřím, že kluci pochopili, že jestli chtějí v životě něco dokázat je potřeba vynaložit větší úsilí, více na sobě pracovat tak, aby jejich osobnostní růst někam opravdu směřoval, a to nejen ve fotbalovém životě, ale také v životě soukromém. A to především ve škole, neboť jak se říká - škola je základ života. Máme nyní společnou cestu a můžeme se na téhle cestě všichni od sebe něco naučit, budovat si pevný charakter a tvořit svoji osobnost. A protože každý z  nás se stále učí v každém věku, tak i já jako trenér nad sebou stále přemýšlím, vyhodnocuji si, kde jsem chyboval, co bych měl zlepšit, v čem se posunout, protože pak naše společná cesta může být úspěšná.

REALIZAČNÍ TÝM:

Trenéři - Jaroslav Kolínek a Martin Novák

Kondiční trenér - Ondřej Chlad

Trenér brankářů - Přemysl Lipš

Fyzioterapeut - Miroslav Brůža

HRÁČI:

Burda Filip, Češpiva Jan, Dolechek Danyil, Dombrovskij Patrik, Džuban René, Jelínek Radek, Jirkovský Martin, Kolárik Martin, Kosinský Martin, Kraus Tomáš, Krogner Matěj, Mikšovský Michal, Navrátil Jiří, Novák Zbyšek, Pecháč Filip, Radoš František, Rollinger Radek, Stružinský Matyáš, Šmalcl Matěj, Zerner Matěj.

PODĚKOVÁNÍ:

Děkuji hráčům, mým kolegům, všem zaměstnancům a lidem v klubu za spolupráci a věřím, že jsme schopni značku FK Teplice v další sezoně 2019 posunout opět o další stupínek směrem vzhůru.