U18: FK Teplice vs. FK Mladá Boleslav 1:4

FK Teplice U18      vs.        FK Mladá Boleslav U18

1:4 (1:2)

Branky FK Teplice U18 :

33´ - Frána ( as.Smékal ) - 1:1.

Branky FK Mladá Boleslav U19 :

18´ - Dib ( přímý kop ) - 0:1,

39´ - Majer ( po rohu ) - 1:2,

64´ - Teplice vlastní ( po rohu ) - 1:3,

70´ - Dib ( Boleslav ) - 1:4.

Rozestavení FK Teplice U18 : 3 - 5 - 2

Sestava FK Teplice U18 : Blažek - Zerner, Smékal, Kányai © - Novák, Moncevičs - Kafka, Jirkovský ( 33.Jirkovský ), Ondrášek - Frána, Šourek ( 66.Tamenieks ).

Realizační tým FK Teplice U18 : Růžička Petr - hlavní trenér, Novák Jaroslav - vedoucí.

Diváci : 40.

Rozhodčí : Plzák Daniel - Karrmann Milan, Klimpl Miroslav.

Žluté karty ( vyloučení na 10 minut ) : 20´ - Frána ( Teplice ), 35´ - Kučera ( Mladá Boleslav ), 72´ - Ondrášek ( Teplice ).

Komentář k utkání: " V chladném nedělním dopoledni hostila teplická osmnáctka na Angeru aktuálně třetí Mladou Boleslav. Tepličtí se do svého soupeře doslova zakousli a již v 5.minutě mohli jít do vedení - centr Ondráška našel ve vápně Kafku jehož přesnou ránu z těsné blízkosti ale bravurně zlikvidoval boleslavský Barták. V 7.minutě vybojoval u pravé lajny míč Frána, posunul ho na Ondráška, který pronikl až do vápna hostů a zpětnou přihrávkou našel na penaltě nabíhajícího Nováka, který ve vyložené příležitosti trefil opět jen brankáře Bartáka. Vedení se tak v 18.minutě nakonec ujala Boleslav, když se z přímého kopu přesně k tyči bezmocného brankáře Blažka trefil hostující Dib - 0:1. Ve 33.minutě se domácím přeci jen podařilo srovnat skóre, když si po dlouhém pasu Smékala až z vlastní šestnáctky míč před vápnem hostů našel Frána, který si z obrany soupeře udělal slalomovou dráhu a následně z levé strany podél padajícího brankáře Boleslavi přesně zacílil do černého - 1:1. O poločasovém vedení hostů rozhodla 39.minuta, kdy se po rohovém kopu z hranice šestnáctky parádně přímo z voleje trefil k tyči hostující záložník Majer - 1:2. Úvodních 45 minut i přes těsné vedení hostů přineslo slušnou podívanou, na které měli zásluhu oba dnešní soupeři. Tepličtí tak šli do úvodu druhé půle jednoznačně s odhodláním poprat se o výsledek, ale bohužel Sklářům opět nebylo přáno. Snahu Teplic o vyrovnání zhatila 64.minuta, kdy po ojedinělém rohu hostů přišla smolná vlastní branka dezorientované domácí obrany - 1:3. Razítko na výhru Boleslavi dal již o 5 minut později v 69.minutě svou druhou brankou agilní záložník Dip, který se po rychlém kontru trefil do tyče, od které se míč odrazil, aby následně rozvlnil síť domácí branky - 1:4. Je obrovská škoda, že tepličtí nedokázali po výměně stran navázat na svůj velmi dobrý výkon z úvodního dějství a Boleslav tak měla ve druhém poločase snadnější cestu ke třem bodům, kdy v rozhodujících momentech utkání prokázala, proč ji právem náleží aktuálně třetí příčka v ligové tabulce. "

Komentář Jana Navrátila, trenéra FK Mladá Boleslav U18: „Prvních dvacet minut utkání jsme nehráli dobře a jen díky Bartákovi jsme neinkasovali. Celkově první poločas jsme nedokázali být koncentrovaní a hlavně v obranné fázi jsme nabídli domácím po našich chybách dost příležitostí. Ve druhém poločase jsme se zlepšili v komunikaci a organizaci hry. Díky dobré kombinaci v útočné fázi jsme si vytvořili několik šancí, z kterých jsme vytěžili dva góly. Celkově můžeme být spokojeni s výhrou, ale v obranné fázi musíme opět v tréninkovém procesu pracovat na individuální i týmové činnosti."

Fotoalbum z mistrovského utkání s FK MLADÁ BOLESLAV prohlížejte ZDE.