U18: FC Hradec Králové vs. FK Teplice 2:0

FC Hradec Králové U18    versus         F K  T e p l i c e  U18

2:0 (1:0)

Branky FC Hradec Králové U18 :

32´ - Kabeláč ( Hradec Králové ) - 1:0,

82´ - Pospíšil ( Hradec Králové ) - 2:0.

Rozestavení FK Teplice U18 : 4 - 3 - 2 - 1

Sestava FK Teplice U18 : Nejedlý - Zerner, Burda, Smékal, Kányai © - Novák, Lácha - Kafka, Jirkovský, Vopat ( 66.Tamenieks ) - Šourek ( 89.Dolejší ).

Realizační tým FK Teplice U18 : Růžička Petr - hlavní trenér, Novák Jaroslav - vedoucí.

Rozestavení FC Hradec Králové U18 : 4 - 1 - 4 - 1

Sestava FC Hradec Králové U18 : Hůlka - Jánský ( 46.Nemšovský ), Neumann, Ptáček, Novotný - Ansorge ( 79.Havrda ) - Mahr, Rajnoch, Petřík, Martinec ( 46. Pospíšil ) - Kabeláč

Realizační tým FC Hradec Králové U18 : Kraus Jan - hlavní trenér, Firbacher Martin - asistent, Trojna Ondřej - vedoucí.

Rozhodčí : Novotný Zbyněk - Podhajský Patrik, Koza Martin

Žluté karty : 70´ Lácha ( Teplice ) - vyloučen na 10 minut ( 70´ - 80´ )

Komentář k utkání : " Ve čtvrtek zajížděla U18 teplických Sklářů na hřiště hradeckých Votroků, kterým aktuálně patří 4.příčka v ligové tabulce. V úvodu utkání měli více ze hry hosté z Teplic, když vysoko napadali rozehrávku domácích a dostali tak obranu Hradce několikrát do úzkých. Na začátku 4.minuty vybojoval míč ve středu hřiště Šourek a vyslal do brejku rychlonohého Kafku, který šel z pravé strany sám na brankáře Hůlku. Bohužel teplický záložník váhal se střelou tak dlouho, až díky tlaku hradeckého stopera jen těsně v pádu minul pravou tyč domácí branky - jasná branková příležitost. Ve 14.minutě vybojoval ve středu hřiště po chybě domácího stopera míč Lácha a střelou k tyči z téměr 25 metrů hodně protáhl hradeckého brankáře - další branková příležitost Teplic. Ve 32.minutě ale udeřilo na druhé straně, když se po závaru ve vápně hostů míč odrazil od teplických obránců k hradeckému Kabeláčovi, který z otočky z malého vápna trefil přesně pravý horní roh branky teplického Nejedlého - 1:0 pro domácí. Ve druhém poločase drželi míč častěji na svých kopačkách hradečtí Votroci a byli aktivnějším týmem. Tepličtí Skláři se sice snažili o vyrovnání, ale většina jejich útočných akcí končila na pozorné a pevné domací obraně. V 70.minutě hlavní sudí Novotný vyloučil na 10 minut udělením žluté karty teplického špílmachra Láchu za slova "ten aut byl ale o 5 metrů dál" !? ... Těžko pochopitelné rozhodnutí, ale bylo třeba se s ním vyrovnat, přestukupit obranné šiky a přestát tlak domácích bez inkasované branky ...To se hostům nakonec podařilo, ale vyzrát na konsolidovanou obranu domácích bylo s přibývajícími minutami pro teplické stále těžší a těžší. O výsledku utkání nakonec rozhodl rychlý brejk Votroků, kdy v 82.minutě střelu Pospíšila z těsné blízkosti srazila teplická obrana při snaze o obranný zákrok za záda jinak velmi dobře chytajícího teplického brankáře Nejedlého ... Ano, dnešní vítězství Hradce je jistě zasloužené, i když se rodilo velmi těžče a tepličtí dnes byli pro čtvrtý tým tabulky vyrovnaným soupeřem ... Ano, tepličtí Skláři jsou opět bez bodů, ale za předvedený výkon, bojovnost a nasazení se rozhodně nemusí stydět. Tyto atributy jsou jistě příslibem do dalších náročných duelů, které by již teplické U18 měly přinést kýžené mistrovské body jako odměnu za tvrdou a poctivou práci v každodenním tréninkovém procesu navzdory skepsi a nedůvěře okolí, i když to nebude proti soupeřům z horní poloviny tabulky vůbec jednoduché ... "

Komentář k utkání - Martin Firbacher ( FC Hradec Králové ) : "Naše dnešní výhra je hodně utrápená. Zejména v první půli jsme nehráli vůbec dobře. Soupeř, který měl svoji kvalitu, nás rychle dostupoval a my jsme hráli pomalu, bez pohybu. Navíc se k tomu přidala řada zbytečných nepřesností a tak bylo o přestávce v kabině hodně co vysvětlovat. Ve druhém poločase se náš výkon zlepšil, byli jsme více na míči, hosty jsme do ničeho nepustili, ale druhá, uklidňující branka přišla až chvíli před koncem. Jsme rádi, že jsme nakonec zápas zvládli, ale z výkonu nijak nadšeni nejsme. Je potřeba v tréninku i zápase pracovat na sto procent."

Fotoalbum z mistrovského utkání s FC Hradec Králové U18 prohlížejte ZDE.