FK TEPLICE U17 vs. FC Viktoria Plzeň U17

4:4 (3:2)

Branky Teplic: Džuban 2x, Emmer, Fabián

Sestava Teplic:

1. Poločas: Pecháč – Mikšovský, Novák, Radoš - Steinsdörfer, Stružinský, Krajíček, Liška – Navrátil, Džuban - Krogner

2. poločas: Dombrovskij – Hora, Novák, Liška – Kolárik, Emmer, Černý, Češpiva – Rollinger, Fabián – Zaspal

Hodnocení utkání hlavním trenérem Jaroslavem Kolínkem: „V prvním ostrém utkání v přípravě jsme nastoupili proti Plzni. Do každého poločasu nastoupili zcela jiné jedenáctky a celkově jsem s hrou, nasazením a přístupem velice spokojený. Kluci odvedli velmi dobrou práci a v obou poločasech se prezentovali slušným fotbalem. Po dobře sehraných akcích jsme vstřelili hezké branky a hlavně ta Emmera měla jak se říká oči. Také se dvakrát střelecky prosadil Džuban a potvrdil nejen dobrou práci našich skautů, kteří ho do klubu přivedli, ale i sám ukázal, že bude pro náš tým přínosem. Jediný co mě mrzí, že jsme inkasovali vyrovnávací branku v poslední minutě utkání a nedotáhli tak zápas do vítězného konce.“

FK TEPLICE U17 vs. 1. FK Příbram U17

2:2 (2:0)

Branky Teplic: Černý, Zaspal

1. poločas: Dombrovskij – Hora, Mikšovský, Liška – Kolárik, Emmer, Černý, Steinsdörfer – Džuban, Fabián – Zaspal

2. poločas: Pecháč – Mikšovský, Novák, Radoš - Češpiva, Stružinský, Hora, Zaspal – Navrátil, Černý – Krogner

Hodnocení utkání hlavním trenérem Jaroslavem Kolínkem: „S Příbramí jsme opět postavili do každého poločasu dvě jedenáctky. Ta první sestava ukázala, jakým fotbalem by jsme se chtěli prezentovat. Konsolidovaný, vyspělý výkon nejen směrem dopředu, ale i dozadu. Soupeře jsme do ničeho nepustili a sami si vytvořili brankové příležitosti a dvě z nich proměnili. Nejdříve se po hezké kombinaci, prosadil Černý a pár minut na to hodně aktivní Zaspal.

Ve druhém jsme malinko vypadli z tempa soupeř převzal iniciativu a my se soustředili na defenzívu. Po penaltě kterou neviděl nikdo, Příbram snížila a ještě více zvýšila aktivitu. My však pozorně bránili a vyráželi k nebezpečným brejkům. Když už to vypadalo, že utkání dohrajeme s vítěznou tečkou, tak jsme při rohu soupeře špatně obsadili pokutové území a odražený míč skončil v naší síti. Opět jsme nezvládli konec utkání a věřím, že už to je pro nás velké poučení jak odehrát koncovky utkání.“

SG Dynamo Dresden U17 vs. FK TEPLICE U17

3:2 (0:0)

Branky Teplic: Emmer, Džuban

Sestava Teplic: Dombrovskij (40. Pecháč) – Hora (K), Mikšovský, Liška (40. Novák) – Kolárik (65. Češpiva), Emmer, Černý, Steinsdörfer (65. Radoš) – Rollinger (40. Džuban), Fabián (60. Krajíček) – Zaspal

Hodnocení utkání hlavním trenérem Jaroslavem Kolínkem: V prvním poločase jsme působili ustrašeně a vůbec se nedostali do kombinace. Soupeř nás dobře napadal byl velice důrazný a my si s tím nevěděli rady. Když už se nám podařilo míč získat okamžitě jsme svoji nepřesností o něj přišli. I přesto jsme si vytvořili dvě obrovské šance. Nejdříve Zaspal si svoji aktivitou vybojoval míč už obešel i brankáře, ale jeho následná střela minula branku. Pak ještě po přihrávce z pravé stranyz malého vápna Fabián, ale i jeho střela také minula branku. Drážďany měli také své šance, kdy jednou nás zachránila tyč a vše ostatní pochytal pozorný Dombrovskij.

Ve druhém poločase jsme hned v úvodu nepokryli v pokutovém území hráče soupeře a jeho nechytatelný volej skončil v naší síti. Nám se však podařilo po skvělé akci Zaspala, který svůj průnik vyšperkoval přihrávkou na Džubana a ten s přehledem skóroval. Hned na to se nám při presinku podařilo získat míč a Emmer chladnokrevně obešel brankáře a otočil skóre v náš prospěch.

Místo, aby nás to více nakoplo a byli jsme sebevědomější, tak jsme soupeři darovali dvě laciné branky a nakonec odešli poraženi. Tohle jsou však utkání, které naši kluci potřebují hrát. Jen těžké zápasy nám odhalí opravdovou kvalitu a ukáží, na čem je třeba pracovat. Hra tělem, rychlá práce s míčem, minimalizovat jednoduché ztráty, snažit se hrát dospělý fotbal a doplňovat týmy už v dorosteneckých kategoriích o kvalitní hráče to jsou atributy, kde pokulháváme. Před několika měsíci jsme hráli proti stejnému týmu, kde bylo třináct hráčů a vyhráli 4:3. Dnes proti nám nastoupilo úplně jiných 18 borců z různých zemí. Úplně jiná kvalita!! Víme, že možnosti u nás jsou limitované, ale doplňování kádrů, začíná být standardní trend top klubů a já jsem přesvědčený, že FK Teplice TOP klub je !“