U17: FK Teplice vs. AC Sparta Praha 2:1

FK Teplice U17 – AC Sparta Praha U17 2:1 (1:0)

Branky FK Teplice U17 :

36´- Kováč ( as.Franc ) - 1:0,

71´- Jirkovský ( as.Šmalcl ) - 2:0.

Branky AC Sparta Praha U17 :

78´- Slanina ( as.Šimáček ) - 1:1.

Rozestavení FK Teplice U17 : 4 - 1 - 4 - 1

Sestava FK Teplice U17 : Nejedlý © - Zerner ( 64.Šmalcl ), Burda, Náhlovský ( 71.Vopat ), Radosta - Knapík - Kafka, Kováč, Lácha, Franc - Barfitjar ( 57.Jirkovský ).

Realizační tým FK Teplice U17 : Jamrich Ladislav - hlavní trenér, Laibl Radim - asistent, Novák Jaroslav - vedoucí.

Diváci : 100

Žluté karty : 10´ Náhlovský ( Teplice ) - 74´ Hezoučký ( Sparta ).

Průběh utkání slovy asistenta trenéra Radima Laibla : " Na sobotní dopoledne byla připravena na teplických Stínadlech fotbalová lahůdka, neboť jsme hostili železnou Spartu Praha. Začátek utkání byl ve znamení hostující herní převahy. Domácí hráči měli na vše méně času, než v předchozích zápasech. Soupeř byl dynamický, zdravě agresivní a jen nekvalitní finální fáze soupeře znamenala, že se v té době hrálo bez branek. Domácí se postupně v daných atributech vyrovnávali soupeři. V 25. minutě se k míči dostal Radosta, jehož centr našel Knapíka, ale hostující brankář byl připraven. Ve 36. minutě se k odraženému míči na vlastní polovině dostal Franc, posunul ho na Kováče, jehož sólo do otevřené hostující obrany téměř přes celé hřiště skončilo úvodní brankou utkání - 1:0. Druhé dějství se hosté hnali za vyrovnáním, více otevírali hru, čehož domácí chtěli využít a při jakékoliv možnosti byli nebezpeční. Zápas gradoval a přinášel i šance. Domácí brankář 2x za sebou zneškodnil akce hostů, aby na druhé straně po chybě brankáře Kováčovu střelu hrudí vyrazil hostující obránce. Hosté měli další dvě šance, v obou případech jim byla teplická branka malá. Zvláště ta druhá byla 100% ! V 71. minutě se ke standardní situaci postavil Kováč, našel nabíhajícího Náhlovského, který ve vápně hlavou sklepnul míč Šmalclovi, jehož krásnou střelu hostující brankář vyrazil k Jirkovskému, který navýšil vedení domácích - 2:0. V 79. minutě hosté vyrovnali po tečované střele Slaniny, aby pak domácí brankář zabrnkal v poslední minutě na nervovou soustavu trenérů nepovedeným odkopem, který s velkým přispěním Knapíka nakonec skončil v klidných vodách a rozhodčí tak mohl písknout naposledy do píšťalky. "

Hodnocení utkání slovy hlavního trenéra Ladislava Jamricha : " Velmi cenné vítězství pro naše kluky. První poločas jsme měli problémy srovnat se s rychlejší hrou soupeře, bylo znát že je soupeř na prvním místě tabulky. Soupeř byl silnější na míči i osobních soubojích. Utkání ovlivnila individuální akce Kováče, po které jsme šli do vedení. Druhý poločas byl velmi zajímavý již jednoznačně z obou stran. Byl jsme vyrovnanějším soupeřem pro Spartu než v dějství prvním. Byla tam fáze utkání, kdy měli hosté tři velké šance, které jsme se štěstím přežili. Potvrdilo se pravidlo "Nedáš - Dostaneš", neboť v zápětí po krásné akci skóroval Jirkovský. Kluci hráli na hranici svých možností, nechali na hřišti všechno a odměnou jim je vítězství nad Spartou, čehož si velmi vážíme. "

Fotoalbum z mistrovského utkání s AC SPARTA PRAHA prohlížejte ZDE.