U17: Bronz pro Teplice z Příbrami

Vynikajícího úspěchu dosáhli svěřenci trenérů Ladislava Jamricha a Radima Laibla, když na dvoudenním skvěle obsazeném mezinárodním turnaji věkové kategorie U17 v Příbrami vybojovali pro teplické barvy bronzové medaile.

Turnaj pod názvem PŘÍBRAMSKÝ POHÁR 2018 pro hráče kategorie mladšího dorostu U17 ve dnech 25. a 26.7. pořádal fotbalový klub 1.FK Příbram v rámci oslav 90-ti let od svého vzniku společně s Fotbalovou akademií z.s. ve spolupráci se ZŠ Březové hory, Fotbalovou asociací České republiky, městem Příbram a také Středočeským krajem.

PŘEHLED VÝSLEDKŮ FK TEPLICE U17 NA PŘÍBRAMSKÉM POHÁRU 2018:

FK TEPLICE - SK Sigma Olomouc 4:1 (1:1)

Sestava FKT: D. Zdeněk -J. Leder, J. Kovalčík, M. Lukáš, M. Hadinec (45. S. Kočka) – J. Cajthaml – T. Huml(15. V. Čermuš), P. Hural, J. Kozák, D. Beneš( 40. D. Fakin) – P. Janda

Branky FKT: P. Janda, J. Kozák, D. Beneš, P. Hural

FK TEPLICE – AS Trenčín 0:1 (0:0)

Sestava FKT: M. Kosinský – V. Čermuš , D. Kostl, M. Lukáš, S. Kočka (25. M. Hadinec) – J. Kozák – T. Huml (25. J. Leder), J. Cajthaml (25. J. Kovalčík) P. Hural, D. Fakin (36. R. Kibal) – P. Janda (45. T. Křivohlaví)

FK TEPLICE – SK Slavia Praha 1:1 (1:0)

Sestava FKT: D. Zdeněk – J. Vintr (37. J. Cajthaml) D. Kostl, M. Lukáš, M. Hadinec (33. S. Kočka) – J. Kovalčík – R. Kibal (25. V. Čermuš) P. Hural (15. T. Huml), J. Kozák, D. Beneš - T. Křivohlavý (25. P. Janda)

Branky FKT: T. Huml

Semifinále

FK TEPLICE – ČÍNA národní tým U17 0:4 (0:2)

Sestava: FKT M. Kosinský – J. Leder (25. V.Čermuš), D. Kostl (25. J. Cajthaml), M. Lukáš, S. Kočka (25. M. Hadinec) – J. Kovalčík – T. Huml (30. R. Kibal), J. Kozák, D. Beneš, D. Fakin – P. Janda (32. T. Křivohlaví)

O 3 místo

FK TEPLICE – Slovan Bratislava 2:0 (0:0)

Sestava FKT: D. Zdeněk – J. Vintr (42. J. Leder), D. Kostl, M. Lukáš, M. Hadinec (25. T. Huml) – J. Cajthaml – D.Fakin (24. R. Kibal), J. Kozák, D. Beneš, S. Kočka – P. Janda (30. T. Křivohlaví)

Branky FKT: 2x J. Kovalčík

Hodnocení trenéra Ladislava Jamricha: "Ve dnech 25. 7. 2018 - 26. 7. 2018 jsme se zúčastnili kvalitně obsazeného turnaje v Příbrami. V základní skupině jsme postupně narazili na Sigmu Olomouc, Trenčín a Slavii Praha. V zahajovacím utkání jsme si to rozdali se Sigmou Olomouc. Zápas měl vynikající úroveň, nabídl spoustu zajímavých momentů a diváci byli smutní, že je hrací doba z logických turnajových důvodů zkrácená. Výsledek utkání skončil 4:1 pro FK Teplice. Další zápas proti Trenčínu nás nezastihl v optimální pohodě, nenavázali jsme na předchozí výkon a zaslouženě jsme prohráli 0:1. V posledním utkání skupiny jsme nastoupili proti pozdějšímu vítězi celého turnaje - Slavii Praha a zápas jsme dovedli do remízového výsledku 1:1 a byli jsme jediným týmem, který vstřelil sešívaným branku. Druhý den nastaly boje o umístění, nás čekala reprezentace Číny a bylo to pro nás příliš velké sousto. Soupeř nás jasně přehrál a zaslouženě zvítězil v poměru 4:0. V malém finále o bronzovou medaili jsme porazili Slovan Bratislava 2:0 a prokázali jsme hlavně větší vůli po vítězství, protože celý turnaj pražilo ostré slunce a vysávalo po celou dobu klukům energii a ti dohrávali poslední zápasy jen na základě svých kladných morálních vlastností. Velmi dobrá příprava a konfrontace s kvalitními soupeři, žádné zranění a pozitivní výsledky nám nalili elixír chuti do další přípravy."