U16: SG Dynamo Dresden vs. FK Teplice 2:0

středa 13.11.2019 - 14:30 - Messering 4 / Dresden

Sestava Teplic: V. Myška – J. Lachman, M. Lána, P. Hrdlička – M. Kříž, M. Jungmann ( 60. J. Grumann ) – J. Štercl ( 46. V. Bartoš ), P. Kolář ( 75. J.Štercl ), M. Bílek – M. Trnovec, P. Život ( 65. J. Vyhnal ).

Realizační tým Teplic: Jamrich Ladislav - trenér, Laibl Radim - asistent, Jungmann František - vedoucí.

Stadion: TC Messering 4 - Dresden / UMT.

Hodnocení utkání slovy teplického trenéra Ladislava Jamricha:

" Již podruhé jsme se v této sezóně utkali s Dynamem Drážďany v jejich tréninkovém centru. Utkání se hrálo na hřišti s umělým povrchem menších rozměrů. Obě mužstva se od úvodní minuty prezentovala kombinační hrou, rychlou přechodovou fází a postupným zakládáním útoků od brankáře. Nám se dařilo aktivním presinkem získávat hodně míčů a vytvářet si tak nebezpečné příležitosti, které jsme ale bohužel nedokázali proměňovat. Ve druhém poločase obě mužstva pokračovala v aktivní hře. V 50.minutě Trnovec postupoval sám na brankáře Dynama a ten jeho střelecký pokus dokázal reflexivně vyrazit na roh. I ve druhém poločase jsme si vytvořili poměrně velké množství nebezpečných situací v pokutovém území domácích, ale chyběl nám větší důraz a také kvalita v zakončení. V 68.minutě využili Drážďany našeho zaváhání v defenzivě, když vyřešili přečíslení tři na dva vedoucí brankou. Naši kluci to ale nevzdali a snažili se o vyrovnání. Znovu si dokázali vytvořit souvislejší tlak, ze kterého ale vyrovnávající branka nepadla a tak v 80.minutě domácí po pěkné kombinační akci zvýšili na konečných 2:0.

Jsem opravdu rád za další velmi kvalitní utkání, které nás všechny sportovně a lidsky posouvají. I když jsme nezvládli zápas výsledkově, tak musím kluky pochválit jak se prezentovali a že bojovali až konečného hvizdu hlavního rozhodčího. Šancí jsme měli opravdu hodně, ale zradila nás efektivita v koncovce a to rozhodlo o výsledku dnešního utkání. Chtěl bych závěrem poděkovat panu Jahnelovi za ochotu a vyřízení přípravného utkání s Dynamem."