U16: MFK Chrudim U17 vs. FK Teplice 4:3np

MISTROVSKÉ UTKÁNÍ - NEDĚLE 08.04.2018 - LETNÍ STADION CHRUDIM

MFK Chrudim U17      vs.      FK Teplice U16

4:3np (2:1)

Branky FK Teplice :

02´ Hural - 0:1.

66´ Hural ( as. Huml ) - 2:2,

78´ Cajthaml ( as. Janda ) - 3:3.

Sestava FKT: Kosinský - Leder, Klepáček, Lukáš, Hadinec - Cajthaml - Huml, Dubnický, Hural, Sinu - Vachoušek ( 41. Janda ).

Trenéři FKT: Jamrich Ladislav a Laibl Radim.

Vedoucí FKT: Zdeněk Igor.

Rozhodčí: Braun Martin - Papáček Libor, Volný Bohuslav.

Stadion: Letní stadion Chrudim - tráva.

Diváků: 28.

Průběh utkání slovy trenéra Radima Laibla: " Před mnoha lety (paradoxně také v dubnu) dobyli husité Chrudim, a tak Teplice se rozhodli pokusit o podobný kousek. Začátek utkání tomu také nasvědčoval, po křídelní akci se k míči dostal rychlonožka Huml, který našel před bránou nekrytého Hurala, který přivedl hosty do vedení - 0:1. Teplice se dostali na koně a dál vyráželi na zteč chrudimské svatyně. Několik dobrých příležitostí a zůstalo jen příležitostmi, a tak přišel trest. Jednoduchá ztráta ve středu hřiště, protiútok, centr a bylo to rázem 1:1. Ve 40. minutě tak dlouho váhal Kovalčík s rozehrávkou, až o míč přišel a z rychlého protiútoku dostal Brychnáč domácí do poločasového vedení. Druhý poločas se nesl ve znamení teplického snažení o vyrovnání, které také přišlo v 67. minutě, kdy se k odraženému míči dostal Hural a nekompromisně napálil míč do horního roku domácí branky - 2:2. Hosté chtěli ale více a hnali se za vítězstvím, domácí ale bojovali a z ojedinělé akce se opět dostali do vedení, když nepovedenou střelu usměrnil Bašek za bezmocného Kosinského - 3:2. Hosty to ale nezlomilo a bojovali alespoň o vyrovnání, které se zrodilo v 79. minutě, kdy se prosadil Cajthaml a dal tak zapomenout na chybu, která předcházela první brance domácích. V poslední minutě měl ještě velkou šanci hostující Janda, ale na skóre si již nic nezměnilo. A tak ke slovu přišla střelba pokutových kopů a v něm pevnější nervy ukázali domácí."

Hodnocení utkání slovy trenéra Ladislava Jamricha: " Zajímavé utkání proti fyzicky vyspělejšímu domácímu týmu. V zápase jsme byli fotbalovější, měli větší držení balónu i více šancí. Zároveň jsme se však dopustili několika naivních chyb, které bojovný soupeř potrestal. Jsem rád, že kluky nepříznivý vývoj utkání nepoložil, makali až do konce a zaslouženě vyrovnali. Výkonu jednotlivců i celého týmu se zápas od zápasu zlepšují a věřím, že v tomto trendu to bude také pokračovat."