U16 Future: David Köstl v reprezentaci

Mladí čeští fotbalisté pod hlavičkou týmu U16 Future vyhráli mezinárodní turnaj v belgickém Tubize, který se uskutečnil v tomto týdnu od úterý 16.4. do pátku 19.4. Český tým vyhrál v Belgii všechny tři zápasy, když si poradil postupně s Dánskem, Belgií a také se Švédskem. Důležitou součástí tohoto týmu byl také talentovaný teplický  obránce David Köstl - ročník 2003, který je hráčem ligové teplické sedmnáctky trenérů Jamricha a Laibla.

Čeští reprezentanti, svěřenci trenéra Radka Bejbla, rozehráli v úterý 16.4. mezinárodní turnaj v belgickém Tubize vyhrou nad reprezentací Dánska po výsledku 4:2.

Češi navázali na úterní vítězství 4:2 nad Dánskem i ve druhém utkání turnaje, když ve středu 17.4. porazili domácí výběr Belgie 2:1 díky gólu v poslední minutě zápasu, kdy se prosadil Fabiánek. Český tým si tak s ohledem na ostatní výsledky turnaje zajistil celkové prvenství již před závěrečným duelem turnaje.

Český výběr potvrdil výhru na turnaji v belgickém Tubize v pátek 19.4., kdy si poradil se Švédskem v poměru 3:1.

Teplický stoper David Köstl se na turnaji objevil v dresu se lvíčkem na prsou v úvodním utkání proti Dánsku a také v závěrečném utkání proti Švédsku. V obou těchto utkáních byl David pilířem obranných řad českého týmu, kdy ve stoperské dvojici nejprve s Radkem Fojtem z Dukly Praha a následně i s olomouckým Janem Kadlecem odehráli vždy celých 90 minut proti houževnatým soupeřům ze severu Evropy.

Co je základním cílem reprezentačních Future týmů čtěte na webu fotbal.cz ZDE.