20.04.2019 | Novák Jaroslav

U16 Future: David Köstl v reprezentaci

Mladí čeští fotbalisté pod hlavičkou týmu U16 Future vyhráli mezinárodní turnaj v belgickém Tubize, který se uskutečnil v tomto týdnu od úterý 16.4. do pátku 19.4. Český tým vyhrál v Belgii všechny tři zápasy, když si poradil postupně s Dánskem, Belgií a také se Švédskem. Důležitou součástí tohoto týmu byl také talentovaný teplický  obránce David Köstl - ročník 2003, který je hráčem ligové teplické sedmnáctky trenérů Jamricha a Laibla.

Čeští reprezentanti, svěřenci trenéra Radka Bejbla, rozehráli v úterý 16.4. mezinárodní turnaj v belgickém Tubize vyhrou nad reprezentací Dánska po výsledku 4:2.

Češi navázali na úterní vítězství 4:2 nad Dánskem i ve druhém utkání turnaje, když ve středu 17.4. porazili domácí výběr Belgie 2:1 díky gólu v poslední minutě zápasu, kdy se prosadil Fabiánek. Český tým si tak s ohledem na ostatní výsledky turnaje zajistil celkové prvenství již před závěrečným duelem turnaje.

Český výběr potvrdil výhru na turnaji v belgickém Tubize v pátek 19.4., kdy si poradil se Švédskem v poměru 3:1.

Teplický stoper David Köstl se na turnaji objevil v dresu se lvíčkem na prsou v úvodním utkání proti Dánsku a také v závěrečném utkání proti Švédsku. V obou těchto utkáních byl David pilířem obranných řad českého týmu, kdy ve stoperské dvojici nejprve s Radkem Fojtem z Dukly Praha a následně i s olomouckým Janem Kadlecem odehráli vždy celých 90 minut proti houževnatým soupeřům ze severu Evropy.

Co je základním cílem reprezentačních Future týmů čtěte na webu fotbal.cz ZDE.

Banner Ustecký kraj Banner Ustecký kraj