U16: FK Teplice vs. Union Torgau U19 - 2:2

Přátelské utkání - FK Teplice U16

Sobota 22.02.202015:30 - UMT Na Stínadlech

2:2 (1:1)

Branky Teplic: 35. M. Trnovec ( bez asistence ), 68. V. Čítek ( as. V. Bartoš ).

Sestava Teplic: V. Myška – V. Bartoš ( 60. J. Lachmann ), J. Lachmann ( 46. V. Kozel ), P. Hrdlička ( 46. V. Čítek ), P.Kolář ( 46. M.  Lána) – M. Kříž – P. Život, T. Sůra, J. Skurovec, M. Trnovec ( 80. P. Kolář ) – E. Fomčenko ( 46. J. Vyhnal ).

Průběh utkání slovy teplického trenéra Radima Laibla:

" Utkání pro zahraničnímu sousedovi jsme odehráli za větrného počasí na umělé trávě teplických Stínadel. První poločas domácí tým odehrál značně lehkovážně, soupeře podcenil a čekal, že se pravděpodobně porazí sám. Když domácí tým neproměnil ani ty nejvyloženější šance Fomčenka a Trnovce, musel přijít zákonitě trest. Což se stalo ze standardní situace, kdy se hosté dostali překvapivě do vedení. Odpověď ale přišla relativně záhy, když chybu hostující obrany potrestal Trnovec a vyrovnal na 1:1. Druhý poločas, ač to výsledkově nevypadá, byl herně z domácí strany úplně o něčem jiném. Zakousli se do hostujícího týmu, nepustili je z obranného sevření, ale neadekvátní finální fáze znamenala stále stejný brankový stav. Když se hosté dostali z ojedinělé situace do vedení, vypadalo to, že domácí přijdou o svoji neporazitelnost. To a také hraniční soubojová hra soupeře, namotivovali domácí tým ještě k většímu tlaku. Po standardní situaci a zcela zaslouženě vyrovnal Čítek. S hostujícím týmem to vypadalo v té chvíli na ručník, ale domácímu týmu se nepodařilo vstřelit kýžený vítězní gól, který by znamenal zcela zasloužené vítězství. A tak si hosté odvážejí za hranice pro ně velmi přijatelný výsledek 2:2."

Hodnocení utkání slovy teplického trenéra Ladislava Jamricha:

" V prvním poločase mě kluci zklamali, hráli profesorsky, bez zaujetí, bez energie. V druhém poločase změnili přístup, šli do toho tak, jak jsme zvyklí, ale uražený osud z prospalé první půle jim nalepil smůlu na kopačky a neumožnil jim zvítězit. Věřím, že se z toho chlapci ponaučí a vrátí se k tomu, co je vždycky zdobilo - touha, nadšení, chuť.