U16: FK Teplice vs. New Yersey CSS U18 - 1:5

FK Teplice U16 vs. New Jersey CSS U18

1:5 (0:1)

Branky Teplic: 80. M. Jungmann.

Sestava Teplic: J. Grumann – J. Štercl ( 46. J. Suchý ) P. Hrdlička, J. Lána, M. Bílek ( 46. J. Brezovský ) – M. Kříž ( 68. J. Štercl ) – P. Život, M. Jugmann, E. Hopi, M. Trnovec – T. Vachoušek.

Průběh utkání slovy trenéra Ladislava Jamricha: " V Sobotu 10.8 2019 jsme odehráli v areálu NH Hotelu v Praze na Smíchově přípravné utkání s výběrem New Jersey CSS věkové kategorie U18. Kluci vstoupili do zápasu aktivně a v prvních 20-ti minutách jsme byli lepším týmem bohužel bez gólového vyjádření. Ve 3.minutě zápasu Trnovec aktivním presinkem donutil k špatnému odkopu brankáře Jersey a míč se dostal k Vachouškovi, který netrefil odkrytou branku. V 5.minutě zahrávali společně Vachoušek a Jungmann rohový kop na krátko, když posledně jmenovaný trefil brankovou konstrukci. V 15.minutě se na levé straně prosadil Trnovec, když poslal do pokutového území centr na který si naskočil Vachoušek a jeho hlavičkový pokus skončil těsně nad brankou. Od 20 minuty jsme byli nepřesní v kombinaci, zbytečně přidržovali míče a soupeře tak dostali do hry. Ve 27.minutě soupeř využil naší laciné ztráty míče na půlící čáře, nám se nepodařilo zachytit brejkovou situaci a prohrávali jsme 0:1. Do konce poločasu bylo na obou stranách hodně nepřesností. Měli jsme sice větší držení míče, ale nevypracovali si žádnou gólovou příležitost.

Vydařil se nám vstup i do druhé půle a kluci se hnali za vyrovnáním. Na levé straně hrál aktivně střídající Brezovský, který poslal během 5-ti minut tři nebezpečné centry do šestnáctky Jersey, ale nám se bohužel nepodařilo vstřelit vyrovnávající branku. Soupeř nás potrestal hned z první šance a v 55.minutě zvýšil na 0:2. Od 60 minuty se spustil silný déšť, který ovlivnil celý zbytek utkání, které v ten moment mělo zcela odlišný průběh. Ubylo pohledných kombinací a přibylo strašně hodně osobních soubojů, ve kterých měli starší a vyspělejší kluci z Jersey na vrch. V 65.minutě po zaváhání Štercla zvýšil soupeř na 0:3 a o osudu utkání bylo rozhodnuto. Během dalších 10-ti minut soupeř přidal další dvě branky a nám se podařilo v 80.minutě je korigovat výsledek brankou Jugmanna, který propálil všechno co mu stálo cestě."

Hodnocení utkání slovy trenéra Ladislava Jamricha: " I kyž se nám zápas nepodařil výsledkově musím kluky pochválit jak se popasovali s o dva roky starším a fyzicky vyspělejším soupeřem. Určitě jsme herně nepropadli, měli jsme velmi dobré vstupy do obou poločasů, ale chyběl nám větší klid a přesnost v koncovce. Pro nás dobrá zkušenost, potřebujeme odehrát co nejvíce takových zápasů, které nás sportovně posunou dál."