U16: FK Teplice vs. FC Zbrojovka Brno 7:1

MEMORIÁL VLASTISLAVA MAREČKA 2019_2020

- SEMIFINÁLOVÁ SKUPINA -

sobota 30.11.2019 - 12:00 - UMT Na Stínadlech

7:1 (4:1)

Branky Teplic: 2. M. Jungmann ( as. T. Vachoušek ), 9. T. Vachoušek ( as. P.Život ), 15. M. Kříž ( as. T. Vachoušek ), 33. P. Život ( as. M.Trnovec ), 50. T. Vachoušek ( as. M. Kříž ), 66. P. Kolář ( as. M. Trnovec ), 69. M. Trnovec ( as. M. Korselt ).

Sestava Teplic: J. Grumann – P. Hrdlička ( 49. J. Lachman), M. Lána, M. Bílek – M. Kříž, M. Jungmann – J. Štercl ( 81. V. Myška ), M. Korselt, M. Trnovec ( 70. J. Vyhnal ) – T. Vachoušek ( 62. P. Kolář ) , P. Život ( 70. V.Čítek ).

Realizační tým Teplic: Jamrich Ladislav - trenér, Laibl Radim - asistent, Jungmann František - vedoucí.

Stadion: Teplice - Na Stínadlech / UMT.

Průběh utkání slovy teplického trenéra Radima Laibla:

" Po skončení první poloviny mistrovské soutěže jsme ihned skočili do jiné soutěže, a to do semifinálové skupiny Memoriálu Vlastislava Marečka. V prvním zápase jsme na umělé trávě teplických Stínadel vyzvali brněnskou Zbrojovku. Začátek utkání byl ve znamení velkého tlaku domácího týmu, který byl odhodlán dokázat všem přítomným i nepřítomným, že má kvalitu a může se rovnat jakémukoliv soupeři klidně i z vyšší soutěže. Tu nehrají jen pro to, že FAČR určuje mládežnické soutěže podle nejstarší kategorie každého mužstva, což je velmi nešťastné pro budoucí vývoj mladých talentů z různých klubových akademií či sportovních center mládeže.

Když na světelné tabuli svítil po 20ti minutách stav 3:0 pro domácí, mohlo to překvapit jen toho, kdo na utkání nebyl osobně. Hosté sice z ojedinělé akce snížili, ale hned vzápětí agilní Život lobem zvýšil skóre zápasu na poločasových 4:1. Druhý poločas domácí dál dominovali na hřišti, vysoko presovali, sbírali odražené balóny, měli převahu také v soubojovém chování a následně si také vypracovávali brankové příležitosti. Střely Vachouška, Koláře či Trnovce byly gólové a znamenaly navýšení brankového rozdílu. Až hvizd rozhodčího vysvobodil hostující tým a ukončil tento zápas vysokým vítězstvím domácího týmu. Po pravdě si musíme přiznat, že zcela zaslouženě. Domácí hráči ukázali svoji kvalitu, schopnosti i dovednosti okořeněnou touhou po vítězství, nadšením a vůlí. Toto spojení, bude-li u kluků pokračovat v dalších zápasech i jejich samotném vývoji, může pro klub znamenat naději do budoucna."

Hodnocení utkání slovy teplického trenéra Ladislava Jamricha:

" Mám velkou radost, tahle generace je velmi zajímavá, nejen po stránce fotbalové kvality, ale také z hlediska charakteru. Výsledek dnešního zápasu není náhodný, je odrazem skutečného vývoje utkání. Kluci si dnešní vítězství jednoznačně zasloužili, potěšili nás a ukázali svůj potenciál. Musíme ale makat dál, poctivě trénovat a neustále se zlepšovat. Jsem přesvědčený když neslevíme z nároků, které klademe na hráče a ti je přijmou za své, budou v nejbližší době odměněni reprezentačním dresem ..... "