MISTROVSKÉ UTKÁNÍ - STŘEDA 25.04.2018 - STADION NA STÍNADLECH

Sestava FKT: 1 Zdeněk Daniel - 3 Cajthaml Jakub ( 67´ 9 Vachoušek Matyáš ), 6 Leder Jakub, 7 Huml Tomáš, 8 Dubnický Matyáš ( 69´ 9 Fakin Daniel ), 10 Klepáček Robert, 11 Sinu Karol, 12 Janda Petr, 13 Kovalčík Jaroslav (K), 14 Hadinec Milan ( 60´ 5 Kočka Stanislav ), 15 Hural Pavel.

Trenéři FKT: Jamrich Ladislav a Laibl Radim.

Vedoucí FKT: Zdeněk Igor.

Rozhodčí: Šimeček Libor - Harenčák Jan, Beneš Karel.

Stadion: Na Stínadlech - tráva.

Diváků: 100.

Průběh utkání slovy trenéra Ladislava Jamricha: " Po dlouhé odmlce nám bylo umožněno odehrát v domácím prostředí Na Stínadlech na hřišti číslo 2 zvaném Mexiko mistrovské utkání proti pražské Spartě. Úvod zápasu byl v naší režii, kdy hned v 1. minutě zápasu založil útok na pravé straně J. Leder, našel nabíhajícího P.Hurala, který poslal centr do pokutového území hostí a K. Sinu správně zavřel prostor na zadní tyči, ale chyběl mu jen krůček k tomu, aby trefil odkrytou branku Sparty. V prvních 20-ti minutách byli Tepličtí aktivnějším mužstvem a vytvořili si více střeleckých příležitostí. Ve 33.minutě domácí nedohráli souboj na soupeřovo polovině a propadli v defenzivě - R. Klepáček fauloval před pokutovým územím a nařízený přímý kop hosté proměnili - 0:1. Ve druhém poločase obě mužstva pokračovala v aktivní hře, která se tak přelévala z jedné strany na druhou. Ve 49.minutě byl J. Cajthaml málo důrazný při bránění v pokutovém území a Sparta tak snadno navýšila vedení - 0:2. O tři minuty později si P. Hural narazil míč s M. Dubnickým a jeho střelecký pokus skončil jen těsně nad brankou hostí. V 58.minutě hráli domácí v oslabení po faulu kapitána J. Kovalčíka a minutu před vypršením trestu hosté využili nepřesné rozehrávky Sklářů a zvýšili na konečných 0:3."

Hodnocení utkání slovy trenéra Ladislava Jamricha: " Dnešní utkání mělo velmi dobré tempo a bylo zdravě agresivní. Z toho pramenilo na obou stranách dost nepřesností v kombinaci. Velký rozdíl byl ale ve hře v pokutových územích - my si vytvořili více situacích před brankou Sparty, ale chybí nám větší agresivita a hladovost se gólově prosadit. To byl největší rozdíl mezi Teplicemi a Spartou, která většinu svých šancí dokáže zejména důrazem proměnit v branku."