U16: FK Teplice vs. 1.FK Příbram 6:1

U16 - PŘÍPRAVNÉ UTKÁNÍ - PÁTEK 19.07.2019 - HŘIŠTĚ BLŠANY

FK TEPLICE U16            vs.          1.FK Příbram U16

6:1 (3:1)

Branky Teplic: 12., 34. a 89. P.Život, 39. E.Fomčenko, 54. M.Tenda , 57. T.Vachoušek.

Sestava Teplic: J. Grumann (46. V.Myška) - E.Hopi (46. L.Haruda, 57. J. Štercl), J. Štercl (46. J.Lachman), P.Hrdlička (46. V.Čítek), M.Bílek ( 46. P.Kolář) - M.Jungmann (65. E.Hopi) – P.Život (46. O.Douša), T. Vachoušek (65. P.Život), J.Vyhnal (46. V. Bartoš), M.Trnovec (46. M. Trenda) - E. Fomčenko (46. D.Šístek).

Průběh utkání slovy teplického trenéra Radima Laibla: Naše první přípravné utkání jsme odehráli na dobře připraveném hřišti v Blšanech s Příbramí. Úvod zápasu byl v naší režii, když jsme si během 10 minut vytvořili tři velké šance, které postupně neproměnili T.Vachoušek, E.Fomčenko a P.Život. Ve 12.minutě se nám podařilo herní převahu zužitkovat gólově. T.Vachoušek uvolnil na pravé straně P.Života a ten samostatný unik proměnil a poslal nás do vedení 1:0. Soupeř ihned po rozehrání odpověděl střelou , kterou nešťastně tečoval T.Hrdlička do vlastní sítě a bylo srovnáno – 1:1. V prostřední fázi 1. poločasu nám vázla kombinace, v naší hře byla spoustanepřestností. Ve 34.minutě M.Trnovec přešel přes tři bránicí hráče Příbrami a následný střelecký pokus byl zblokovaný a odražený míč se dostal k P. Životovi , který z těžké pozice zakončil a zvýšil na 2:1. Ve 39.minutě se na levé straně prosadil M.Bílek a jeho centr do pokutového území si našel E.Fomčenko a hlavou zvýšil na 3:1. Ve druhém poločase jsme udělali devět změn a kluci pokračovali v aktivní hře. V 59.minutě M.Jungmann zahrával rohový kop do prostoru zadní tyče, kde byl osamocený M.Trenda, který z těžké pozice poslal tým do vedení 4:1. V 62.minutě V.Bartoš přesnou přihrávkou uvolnil nabíhajícího T.Vachouška , který obešel brankáře hostí a poslal nás do vedení 5:1. V 89.minutě završil svůj hattrick P.Život opět po přihrávce V.Bartoše a zvýšil na konečných 6:1.

Hodnocení utkání slovy teplického trenéra Ladislava Jamricha: S hrou týmu jsme spokojený. V zápase jsme byli lepším týmem a zaslouženě zvítězili. Je potřeba si přiznat, že soupeř neměl až takovou kvalitu, jakou bychom očekávali. Kluci dostali velmi dobrý základ v regionální akademii. Teď ale na ně budou kladeny daleko větší nároky a je jenom na nich, jak se k tomu postaví .