U16: FC Hradec Králové vs. FK Teplice 3:2

FC Hradec Králové U16   versus         F K  T e p l i c e  U16

3:2 (2:1)

Branky FKT: 23. + 61. P.Janda

Sestava FKT: M.Kosinský – J.Kozák, R.Klepáček, M.Lukáš, M.Hadinec – M.Dubnický – J.Orgoň, K.Sinu, S. Kočka (64. T.Křivohlavý, 74. D.Zdeněk), P.Kolárik – P.Janda

Průběh utkání slovy teplického trenéra Radima Laibla: "Začátek utkání proti domácím "votrokům" pro hosty nezačal úplně šťastně, když v 9. minutě se domácí z první akce dostali do vedení - 1:0. Hosté na daný vývoj utkání zareagovali poměrně záhy. Křídelní akci a následný centrovaný míč Orgoně usměrnil do domácí svatyně střelecky obrozený Janda - 1:1. Ve 34. minutě se k ojedinělé brejkové situace dostali domácí a pohotovou střelou Novotného se dostal opět do vedení - 2:1. V té chvíli byli domácí opravdu efektivní - druhá střela na bránu, druhý gól! Druhý poločas začal náporem hostů, ale bez brankového vyjádření. Domácí v té době začali narušovat hostující rozehrávku a tím otupili jejich tlak a převahu. I přesto se v 62. minutě teplickým povedla krásná akce po pravé straně a po centru Kozáka Janda vyrovnal- 2:2. Tím však zápas neskončil, oba týmy se hnaly za vítězstvím, neboť nikdo z přítomných na hřišti penaltový rozstřel v případě remízy neuznává a radikálně ho odsuzuje. Když už to ale opravdu vypadalo na remízu, zahrál Lukáš malou domů Kosinskému, který s rozehrávkou váhal, až ji prováhal, domácí Hlaváč mu míč sebral krásným podzimním dárkem nepohrdl - 3:2"

Hodnocení utkání slovy teplického trenéra Ladislava Jamricha: "První poločas byl jasně v naší režii, domácí vytěžili z minima maximum. Druhý poločas již tak jednoznačný nebyl, domácí ve větším počtu hráčů narušovali naší rozehrávku, ale i tak si nejen já myslím, že remíza by mnohem více slušela tomuto utkání. Zvláště posledních 15 minut, kdy se hrálo nahoru dolů, se muselo divákům líbit. Porážka je pro kluky krutá, ale další zkušenost pro jejich fotbalový růst."

Rozhodčí: Zbyněk Novotný - Patrik Podhajský, Martin Koza

Stadion: TCM Bavlna - tráva