U16: FC Hradec Králové vs. FK Teplice 2:3

- SEMIFINÁLOVÁ SKUPINA -

pátek 06.12.2019 - 15:00 - UMT Všesportovního stadionu

2:3 (1:0)

Branky Teplic: 78. M. Kříž ( as. M. Trnovec ), 79. T. Vachoušek ( as. V. Čítek ), 90. M. Jungmann.

Sestava Teplic: V. Myška – J. Lachman, M. Lána, M. Bílek – M. Kříž, M. Jungmann – J. Štercl ( 65. V. Čítek ), M. Korselt, M. Trnovec ( 84. P. Kolář ) – T. Vachoušek, P. Život.

Realizační tým Teplic: Jamrich Ladislav - trenér, Laibl Radim - asistent, Jungmann František - vedoucí.

Stadion: Hradec Králové - Všesportovní stadion / UMT.

Komentář a hodnocení utkání slovy teplického trenéra Ladislava Jamricha:

" Ve druhém utkání semifinálové skupiny A Memoriálu Vlastislava Marečka jsme zajížděli na horkou půdu do Hradce. Ze soupeře jsme měli respekt, protože před nedávnem odehrál velmi dobré utkání s naší U17. Hned od první minuty se kluci zakousli do soupeře a vytvořili si první šanci, po ose M. Bílek, T. Vachoušek se do zakončení dostal M. Trnovec, ale brankář domácích jeho střelu kryl. V 17. minutě aktivním presinkem P. Život získal míč a postupoval sám na brankáře Hradce, ale ten jeho střelecký pokus na přední tyč zlikvidoval. Kluci hráli aktivně, dobře kombinovali, vytvářeli si nebezpečné situace v pokutovém území domácích, ale bohužel bez gólového efektu. Jak už to ve fotbale bývá - nedáš dostaneš - domácí se prosadili z první šance, kdy tečovaná střela zapadla za bezmocného V. Myšku. Kluky inkasovaná branka zdravě nabudila a šli si za vyrovnáním. Agilně hrající J. Štercl se prosadil individuálně v pokutovém území, když jeho střelu vyrazil domácí brankář k T. Vachouškovi, který se v těchto situacích nemílí, ale bohužel pro nás tentokrát ani netrefil branku. V poslední minutě první půle se opět na pravé straně prosadil J. Štercl , který poslal centrovaný míč na přední tyč na nabíhajícího P. Života, kterému chyběly milimetry aby míč dotlačil do sítě. Do druhé půle opět kluci vstoupili aktivně, vyhrávali většinu osobních soubojů, byli rychlý v přechodové fázi, vytvářeli si dostatek střeleckých pokusů a většinu zápasu odehráli na polovině domácího Hradce. V 77.minutě se dočkali zaslouženého vyrovnání po pěkné kombinační akci, kdy se střelecky prosadil M. Kříž. O dvě minuty později vyhrál běžecký souboj V. Čítek a šikovně našel zpětnou přihrávkou T. Vachouška a ten nás poslal do vedení 1:2. V 83.minutě se po autovém vhazování v pokutovém území dostal k zakončení M. Jungmann, ale jeho nebezpečná střela šla mimo bránu. Nic nenasvědčovalo tom, že bychom mohli o vítězství přijít, ale v 87.minutě po zbytečném faulu a naší nedůsledností v pokutovém území domácí srovnali na 2:2. Kluci se ale nevzdali a zaslouženě byli v 90.minutě odměněni za svou aktivitu během celého utkání. M. Jungmann nastřelil míč do pokutového území a domácí hráč si nešťastně srazil míč do vlastní branky - 2:3 pro Teplice.

Zápas se musel přítomným divákům líbit, nechyběly mu emoce, byl okořeněn spoustou zajímavých akcí a brankových příležitostí. Musím kluky pochválit za to, jak se prezentovali i když se utkání výsledkově nevyvíjelo podle skutečného dění na hřišti a soupeř dá se říci, že vytěžil z minima maximum. Na našich hráčích byla od úvodního hvizdu hlavního rozhodčího patrná obrovská touha po vítězství a za svou aktivitu byli nakonec zcela po zásluze odměněni vítězstvím. Celý tým si zaslouží obrovskou pochvalu za to, jak pracoval v tréninkovém procesu a jak se prezentoval v těžkých zápasech podzimní části sezóny. Tenhle ročník má obrovský potenciál a pevně věřím, že pokud budou kluci společně na sobě tvrdě pracovat, jsou schopni si splnit své sportovní cíle a mohou z nich být v budoucnu další nadějní odchovanci po vzoru Honzy Knapíka a Matěje Radosty, kteří budou platnými členy A týmu dospělých FK Teplice."