Tomáš Vondrášek: Uděláme vše proto, abychom dva domácí duely zvládli

​V sobotu přijede na Stínadla Karviná k zápasu 25. kola ePojisteni.cz ligy. Tomáš Vondrášek bude na prvém kraji obrany u toho, i on se bude snažit soupeře ze severu Moravy porazit.

Jste na vítězné vlně, jaká je nálada v kabině?
Nálada je samozřejmě dobrá, pozitivní. Nemůže být ani jiná, když se daří. Dýchá se nám hezky.

Máte před sebou dva domácí zápasy, což většinou nebývá lehké.
Říká se, že vyhrát dva domácí zápasy za sebou bývá těžké. Uděláme vše proto, abychom ty dva domácí duely zvládli a získali co nejvíc bodů.

Jaký může být Karviná s ohledem na podzimní vzájemný zápas, který jste hladce vyhráli 4:1, soupeř?
Takové zápas, jaký jsme tam odehráli, je jednou za sezónu, možná jednou za pět sezón. Karviná má teď nějako sérii bez výhry. Myslím, že o to víc se budou snažit to zlomit, kde jinde začít, než hned v prvním zápase. My jsme v jiný situaci, budeme ji chtít porazit.

Soupeř dává hodně gólů, hodně jich dostává…
Hrajou poctivý fotbal. Myslím, že od toho neustoupí, dál se budou snažit hrát to, co je zdobilo, než začali ztrácet. Co se týče jednotlivců, tak je tam kvalitní kádr. Čekám těžký zápas, snad si s ním poradíme.

Těší vás víc to, že získáváte body, nebo to, jakou se prezentujete hrou?
Je to tak padesát na padesát. Obojí je příjemné. Když slýcháváme, že hrajeme sympatický fotbal a ještě k tomu získáváme body do tabulky, tak je to fajn. Proto se ten fotbal hraje.

Hodně vám pomáhá například Jan Krob, asistent na 12 vašich branek.
S tím se musí člověk narodit. Honza to má fantastický, každý trénink to tam sype, je vidět, že to v levačce má. Leváci jsou navíc specifický. Jsem rád, že mu to tam lítá a že to kluci vepředu proměňujou.

Nabádají tě trenéři, ať to také tak zkoušíš, nebo máš spíš jiné úkoly?
Tak tak, každý na hřišti máme trošku jiné úkoly.