Tomáš Vondrášek: Podpora fanoušků je potřeba!

Teplický tým v minulém kole postrádal hned několik hráčů ze základní sestavy. Byl mezi nimi i Tomáš Vondrášek, který chyběl kvůli karetnímu trestu. Proti Plzni už může teplický srdcař nastoupit.

Tomáši, vracíš se do sestavy a hned proti Plzni, to bude hodně ostrý a sledovaný zápas!
Uvidíme, jestli mě trenér postaví. Čekám, že s Plzní to bude těžké, je to zkušený soupeř, má mnoho zkušených hráčů, dobrého a zkušeného trenéra. Uvidíme, co si na nás připraví, ale budeme se koukat především na sebe. Potřebujeme zabodovat, tak proč bychom se o to nemohli pokusit doma s Plzní?

Bodovat je opravdu potřeba, čtrnáctá Bohemka má na vás manko pouhých čtyř bodů...
To stoprocentně. Vidíme, že se spodek dotahuje, na druhou stranu to nahoru také není daleko, jsme ve středu dění. Chceme se posunout výš. Zápasy, ve kterých půjde o šest bodů, nás teprve čekají, ale vůbec tím nechci říct, že Plzeň budeme dávat na druhou kolej, to vůbec ne. Snad přijde dost lidí a doufám, že si zápas všichni užijeme a budeme bodovat.

Viktorka se nezdá být v top formě. Využijete toho?
Vidíme, že se jí výsledkově nedaří, hráči sami přiznávají, že to tak je. Ale víme, že i když se Plzni nedaří, umí uhrát body vůlí, v minulosti tomu tak několikrát bylo. Víme, co od nich můžeme čekat. Že bychom měli v hlavě, že je teď nějaká slabší, když prohrála, to určitě nehrozí. Musíme být pořád ve střehu, ona nás může potrestat v jakékoliv minutě, když nebudeme stoprocentně připraveni.

Naposledy jste Plzeň doma porazili v roce 2013, pamatuješ?
Ano, ale už je to dávno. Vůbec by nebylo špatné si to znovu připomenout. Každé vítězství v lize je fantastické, zvlášť když je s týmy z top 3, to jsou jakoby body navíc.

Tehdy přišlo 16 tisíc diváků. Už jsi zmínil, že podpora diváků bude důležitá.
Nevěřím, že by teď přišlo znovu 16 tisíc fanoušků. Teplický stadion je specifický tím, že je každý fanoušek, který přijde, znát. Budeme rádi, když jich bude v pátek v hledišti co nejvíce, když nás budou povzbuzovat. Už jsme se přesvědčili, že je jejich podpora potřeba. Když je hezká atmosféra, hraje se hráčům lépe, to je známá věc.