Tomáš Vondrášek: Musíme začít od první minuty, ne až když prohráváme

Přišel z tréninku, oblečení samé bahno. Tomáš Vondrášek i jeho spoluhráči před zápasem s Libercem dřou do úmoru, v sobotu totiž chtějí konečně vyhrát.

Po dvou nezdarech vás čeká velmi důležitý zápas. Jak probíhá příprava? Podle stupně zašpinění tvého oblečení po tréninku to vypadá, že velmi tvrdě.
Musíme trénovat tvrdě, to je jasná matematika. Dostali jsme se do situace, ve které jsme být nechtěli. Nezbývá nám nic jiného, než doma získat tři body. Za celý tým můžu říct, že tomu slibu podřídíme vše.

Určitě jste v kabině rozebírali ty dva nevyvedené zápasy. Co z toho můžeš říct fanouškům? Co nefungovalo?
Rozebírali jsme to, byli jsme k sobě hodně kritičtí. Nemůžeme chodit kolem horké kaše. Jsou tam individuální chyby, které nás hodně srážejí. Soupeři je dovedou využít, potrestat. My naopak soupeře k chybám nedonutíme. To jsme si řekli. A aby nezůstalo jen u keců, tak to musíme potvrdit na hřišti. Povídat o tom všem můžeme do zítra, ale lidi a všichni to musí vidět na trávníku.

Při podobných nezdarech bývá v ohrožení trenér, i hráči hrají o svou budoucnost. Cítíte to také tak?
Nemáme žádné zprávy, že by byl někdo ohrožený. Hrajeme za celý klub, za nás. Není možné, abychom dva první poločasy po sobě dostávali branky po takových akcích, po takových chybách.

Budete se tedy soustředit hlavně na sebe.
Musíme. Víme o Liberci, o jeho síle; má rychlé hráče, obrovsky rychlý přechod do útoku. Věřím, že tohle nějakým způsobem dokážeme eliminovat. My se v přípravě přesvědčili, že fotbal hrát umíme. Nevím, kam se to zatoulalo. Musíme to oživit. Hlavně musíme začít od první minuty, ne až když prohráváme.