Tomáš Vondrášek: Druhému gólu předcházela moje chyba

​Tomáš Vondrášek byl po utkání s Bohemians tuze smutný. Tepličtí prohráli 1:2, druhý gól navíc padl z prostoru, který pokrývá právě „Vondy“. To teplický bek přiznal, porážku vzal na sebe.

Vondy, Bohemka hrála na Stínadlech výborně. Překvapila vás?
Souhlasím, hrála výborně. My ale nečekali jednoduchý zápas, naopak. Čekali jsme to, co hrála. Viděli jsme sestřihy, byli jsme dobře připraveni, přesto nám dělal její rychlý přechod dopředu. V první půli jsme přežili její šance, hru jsme pak vyrovnali, byli jsme mnohem víc aktivnější než v první půli. Ale paradoxně to na Bohemku nestačilo.

Paradoxně jste dostali gól…
Dostali jsme ho v situaci, kdy jsme se nadechovali. Pak jsme vyrovnali takřka z ničeho, protože jsme moc příležitostí neměli. Měli jsme si to pak pohlídat. Můžu za to i já, protože ten druhý gól padl z mého prostoru. Valil jsem dozadu, ale nestihl jsem to zavřít. Byla to moje jasná chyba.

Klokani potvrdili, že jsou velmi dobře kondičně připraveni.
Jiní soupeři, kteří tu s námi hráli, na tom až tak dobře fyzicky nebyli. Nechci ale tím říct, že by nás uběhali. Myslím, že i my jsme dobře připraveni, jen nám to vázlo ve hře. V kabině si to musíme vyhodnotit.

Poslední dva zápasy jste vyčpělý. Čím to je? Nemáte něco v hlavě po Spartě?
Může to tak vypadat. Spíš to ale máme v nohách. Já nemůžu říct, že se cítím špatně. Opravdu si myslím, že jsme připraveni dobře. Ten zápas se Spartou nám vzal hodně sil, ale nechci se na to vymlouvat, protože pohár hráli i jiní, i Bohemka. Máme to v nohách všichni, ale jsou to pak takové malé střípky, které můžou rozhodovat, dřív či později se to může ukázat.

Jsou dvě kola do konce a nic není z vašeho pohledu rozhodnuto.

Škoda, mohli jsme sezonu „uklidit“, ale nepovedlo se nám to. Nezbyde nám nic jiného, než sebrat síly a v následujících zápasech ukázat, že jsme fotbal hrát nezapomněli. Musíme zaváhání z předchozích dvou zápasů napravit.