Tomáš Vondrášek: Body z Dukly potřebujeme

​Už v pátek čeká Tomáše Vondráška a jeho spoluhráče opět výjezd na pražskou Julisku. Dukla bude tentokrát soupeřem ligovým, půjde o důležité body do tabulky FORTUNA:LIGY. Jaké očekávání „Vondy“ od duelu má?

Po týdnu vás opět čeká na Julisce Dukla. Ukázal vám ten první zápas, kudy na ní, nebo, jak už několikrát zaznělo, to bude úplně jiná Dukla?
Bylo to už řečeno, že to bude úplně jiná Dukla. My se budeme muset soustředit na sebe, na svůj výkon. Jenom to nás posune k úspěchům, k bodům.

Sestava byla před týdnem vinou různých okolností kombinovaná. Nebude mít trenér zamotanou hlavu?
To trenér už přiznal na jednom z rozborů. Říkal, že hráči, kteří nastoupili, mu hlavu zamotali. Je to super. Trenér tedy bude mít těžší situaci, ale pro tým je to dobře, když máme kam sáhnout, když jsme si rovni. Kdo na hřiště nastoupí, se snaží odvést maximum, to bylo v tom pohárovém utkání vidět. Doufám, že to bude tak dál a že trenér bude mít šťastnou ruku; že hráči, na které sáhne, odvedou dobrý výkon.

Jak teď bude těžké si dát z hlavy to, že jste ten pohár vyhráli, a že to tedy bude tento pátek jiné?
Asi trošku jo. Ale my nejsme v pozici, že bychom vyhrávali každý den. Vážíme si toho vítězství a chceme na ně navázat. Body potřebujeme jako sůl. Chtěli jsme postoupit v poháru, zároveň jsme si byli vědomi, že důležitější zápas teprve přijde. Musíme se teď na něj koncentrovat ještě víc, ty body opravdu potřebujeme.

Bude to opravdu důležitý zápas, z hlediska postavení v tabulce na podzim možná jeden z nejdůležitějších.
Uvědomujeme si to všichni, tu tíhu okamžiku, důležitost zápasu. Všichni se na něj hodně soustředíme. Připravíme se a doufáme, že budeme stejně dobří jako zápas před tím. Snad potvrdíme, že se nám daří a že vyhráváme venku.

Na druhou stranu se ale stále díváte v tabulce nahoru, že ano?
Já osobně jo. Ale nejsme hloupí. Víme, co se děje dole, stále tam ještě jsme, i když jsme byli níže. Máme přehled o celé tabulce, a kdo říká, že ne, tak podle mě lže. Pro psychiku je určitě lepší se dívat nahoru a jít do zápasu s tím, že v případě výhry se posuneme nahoru.