Tomáš Kučera: Nemůžeme mít hlavy dole

Zopakovat výkon, díky kterému Teplice dokráčely pro tři body v Uherském Hradišti, to je plán Tomáše Kučera, záložníka FK Teplice, před pátečním duelem ve vršovickém Ďolíčku. Kučera věří, že se žlutomodrá skvadra po domácí ztrátě zvedne a naladí na vítěznou vlnu.

Jaké bývají zápasy na Bohemce?
Je to vždy takové intenzivnější, fanoušci jsou tam namáčklejší než jsou normálně, atmosféra je specifičtější, má to větší náboj. Myslím, že to tam bude v pátek jako pokaždé.

Bohemce jsi dal před lety jeden ze svých deseti prvoligových gólů, tehdy ještě v dresu Jihlavy.
Je to už docela dlouho. Nějak to neprožívám, hlavně se všichni soustředíme na to, abychom konečně výkony, které podle mě nejsou špatné, přetavili v body.

Co pro to udělat?
Česká liga je vyrovnaná, rozhodují detaily. K nám se štěstí v poslední době otáčí zády, například s Jabloncem v poslední vteřině, kdy jsme inkasovali, teď s Baníkem brankář vyškrábl v poslední minutě gól. Potřebujeme něco jako na Slovácku, hrát důsledně a věřit, že góly dáme a že se prosadíme. Kvalitní kádr na to určitě máme.

„Klokani“ mají z domácích zápasů šest bodů, což není mnoho, ale doma dokázali obrat o dva body Plzeň, takže jako mužstvo mají určitě kvalitu velkou, co říkáš?
Určitě. Rozdáme si to spolu a vidím to tak padesát na padesát.

Teď k tobě. V probíhající sezoně jsi zatím bez vstřelené branky. Jak tě tahle skutečnost trápí, byť jako střední záložník nemáš v popisu práce góly dávat.
Určitě mě to trápí. Nemám problém se dostat do šance, ale řeším to zbrkle. Statistiky řeším a nejsou dobré, nejsem spokojený. Musím i víc zkoušet střelu z dálky, nemám ji špatnou.

Ona produktivita ale trápí celý tým. Změnila by to nějaká ušmudlaná branka?
No určitě. Celkově je škoda, že jsme nepotvrdili to vítězství na Slovácku doma s Ostravou. Nemůžeme ale mít hlavy dole, přijde to. Chytíme sérii dvou tří zápasů a bude to dobré.