Tomáš Kučera: Čekání na gól bylo dlouhé

​To byla úleva! Teplický středopolař Tomáš Kučera se trefil v lize po téměř dvou letech. Při restartu nejvyšší soutěže překonal libereckého brankáře Nguyena a pomohl tak úvodní brankou svým barvám k cennému vítězství 2:0.

Co pro tebe bylo největší zvláštností zápasu?
Největší zvláštnost jsou ty lidi, že chybí. Bylo prázdno, nejvíc jsme slyšeli trenéra. (smích) Taky mi přišlo zbytečné, že musíme jít i na rozcvičku s rouškou. To je podle mě trochu navíc. Celkově to byl nezvyk, když jsme začali hrát ligu po tak dlouhé době, letní ani zimní přestávka není tak dlouhá. Čekání bylo dlouhé.

Jaké bylo puštěné fandění z repoduktorů?
Upřímně, nejdřív mě to vyděsilo, prvních pět deset minut bylo šílených. Byl to prvotně úplně šok. Kluci mi řekli, že si za pár minut zvykli a nevnímali to, já to pak měl stejně, soustředil jsem se na hru. Otázkou je, jak by to vypadalo, kdyby bylo úplné ticho. Je lepší, že se to udělalo takhle.

Z gólové oslavy ses rychle vzdálil z hygienických důvodů?
Ptal jsem se Verby, jak to vlastně je. Pak jsem si vzpomněl na jeho instrukce a nechtěl jsem se nechat zavalit spoluhráči. Myslím, že to proběhlo tak nějak v míře. Mám pocit, že se žádný tým nevyvaruje toho, že když padne gól, tak se to oslaví. To ani není možné.

Po dlouhé době jsi dal gól. Proč to čekání bylo tak dlouhé?
Sám nevím, no.. Byla to největší absence na mojí hře, že góly chyběly, mrzelo mě to. Bylo těžké nad tím přemýšlet. Možná jsem se málo tlačil do zakončení, možná jsem měl smůlu… Trenér mě poslední dobou začal tlačit víc nahoru do koncovky, což jsem proti Liberci snad splnil. Zaběhl jsem si za obranu a poradil si s tím celkem chladnokrevně. Tak jsem trošku splnil ta očekávání, která ode mě jsou.