18.03.2019 | Redakce

Tomáš Grigar: Všichni jsme podali stoprocentní výkon

​Tomáš Grigar podal proti Plzni parádní výkon. Jeho zákroky přiváděli hráče Viktorky k šílenství. Tepličtí díky svému brankáři mohli v pátek večer slavit tři důležité body.

Jak sis užil vítězství?
Super! Je to úplně sen. Chtěli jsme bodovat, jsme šťastní, vyhráli jsme. Hráli jsme v první půli výborně, ve druhé to Plzeň už otevřela, šla po nás. Ubojovali jsme to, vV.

Co pro tebe bylo nejtěžší, čím Plzeň nejvíc hrozila?
Snažil jsem se hodně chodit do centrů. Dala tam Bakoše, Beaugela, měla hlavy, lítalo to kolem tyčí. Myslím, že štěstí konečně stálo při nás.

Pomohlo vyztužení obrany v závěru?
Potřebovali jsme nějakou výšku, zkušenosti vzadu. Hošan a Čmoud to vše splnili, nepustili jsme pak Plzeň do ničeho.

Na konci jsi měl hodně důležitý zákrok!
Byl tam centr, ani nevím, kdo to dával, kdo hlavičkoval. Přesouval jsem se, tlačil to k zemi, šel jsem do pokleku, trefilo mě to do nohy a odrazilo k Beaugelovi, který to trefil asi rukou, přiletělo to ke mně do náruče. Věřil jsem, že už bude klid, hodil do na Čouďáka a ten s tím běžel k rohu, rozhodčí pískl konec, mohla propuknout euforie.

Berete tři body jako bonusové? Nikdo s nimi nepočítal.
Jsou to bonusové body. Trenér říkal, že Plzeň zápasy po výbuchu zvládá, že je na čase to prolomit, porazit ji. Nám se to podařilo do puntíku.

Bylo na Plzni znát, že to není ona?
Myslím, že jsme na ni byli dobře připraveni. Nenechali jsme ji rozehrávat rohy, které má silné, musela nakopávat a z toho moc netěžila.


O2 TV nabídka Bonusový klub permanentkářů