Tomáš Grigar: Hrajeme pro diváky

Má parádní formu, na jaře ale vůbec poprvé udržel čisté konto. Brankář Tomáš Grigar v každém utkání vytáhne minimálně jeden velmi důležitý zákrok, díky kterému můžou jeho spoluhráči pomýšlet na body. Jinak tomu nebylo ani v sobotu proti Slovácku.

Jak chutná první jarní nula?
Je to pěkná nula, ale prioritní je, že jsme vyhráli a potvrdili tři body s Plzní. Jsme za to moc rádi.

Co bylo nejtěžší?
Já měl jen jediný zákrok, kdy na mě běžel sám Sadílek. Trefil mě do břicha. Pak jsme to dobře odbránili, více šancí neměli.

Ten zákrok by ale hodně důležitý, mohl z toho být gól do šatny.
Jasně, to už se nám stalo několikrát, že jsme vedli 2:0 a dostali nějaký gól do šatny, nebo rychlý gól ve druhé půli. Přežili jsme to a dohráli. Sice to o nějaké 30 minuty nebyl úplně nejkrásnější fotbal, ale to vítězství je důležité.

Je všeobecně známé, že pro brankáře je těžší se soustředit, když na něj nejde sprška střel, jako třeba na tebe před dvěma týdny proti Plzni. Bylo tomu tak i tentokrát?
Ne, soustředil jsem se na každý balón. Bylo to dva nula, nechtěl jsem, aby padl kontaktní gól. To se podařilo, dohráli jsme to dobře vzadu.

Na jaře máš velmi dobrou formu, paradoxně ale mužstvo dost inkasuje.
Hrajeme fotbal pro diváky, padá hodně gólů! (smích).

Budou padat i v úterý do sítě Sparty při poháru?
Myslím, že vyhrajeme jedna nula. Uděláme pro to cokoliv. Konečně máme sílu na domácím hřišti, tak doufám, že to se Spartou potvrdíme.

Sparta v Mladé Boleslavi klopýtla, jak jí to poznamená?
Přijde ve stejné situaci, jako k nám přijela Plzeň, nebude chtít prohrát dvakrát po sobě. My se ale pokusíme, aby dvakrát v řadě prohrála.

Jaké pro tebe zápasy se Spartou po letech jsou?
Mám to jako každý hráč – Slavia, Sparta a Plzeň jsou top zápasy. Neříkám, že do ostatních duelů nedáme vše, ale tady je to speciální. Spartu cítím pořád, naučil jsem se tam jakoby chytat, tak pořád na ni myslím. Prémie ale do kabiny nevypisuji, to bylo jen první rok.