Tomáš Grigar: Bod bereme, i když jsme chtěli vyhrát

Tomáš Grigar se do branky vrátil při zranění Jana Čtvrtečky na utkání v Brně a svůj tým podržel velmi jistým výkonem.

Jak cenný je dnešní bod?
Cenný je hodně. Po té červené kartě tam byly trošku obavy. Ale myslím, že jsme to výborně odmakali. Měli jsme i šanci na tři body.

Kdy jsi se dozvěděl, že budeš chytat?
Bylo to po delší době, kdy se mi začátek jara nevydařil. O tom, že jdu do brány, jsem se dozvěděl až dnes před zápasem.

V zápase jste byli lepší, mohli jste i v deseti vyhrát...
Na to, že to bylo o sestup, tak tam bylo hodně šancí. V první půli jsme si říkal, že určitě urveme body, že můžeme i vyhrát. Ale pak přišlo vyloučení Gabriela. Ve druhém poločase jsme ale Brno do ničeho moc nepustili.

Co pro tebe bylo nejtěžší, ta šance Reitera v 18. minutě?
Tam by se to asi zlomilo. Dvakrát to tam nastřelil do mně.

Před zápasem byste bod brali?
Stoprocentně brali. Pro Brno to byla jedna z posledních šancí se na nás a Boleslav dotáhnout. Ten bod bereme, i když jsme chtěli vyhrát.

Navíc se dotahujete k Mladé Boleslavi, můžete ji stáhnout?
Brno má doma Boleslav, tam se bude lámat chleba. My se ale nedíváme na Boleslav, ale na Brno a výsledky ze spoda, abychom se co nejdříve zachránili.