Tepličtí mladíci nastoupili za reprezentaci do patnácti let

Reprezentace ČR do 15 let byla v minulém týdnu na soustředění v Maďarsku, v jehož rámci sehrála také první dvě oficiální přípravná utkání s domácím výběrem. Trenér Petr Janoušek z našeho klubu pozval hned čtyři hráče. Filip Gedeon, Robert Klepáček, Václav Sejk a Jakub Leder přispěli svými výkony ke dvěma výhrám reprezentační „15“.

Maďarsko "15" - Česká republika "15" 6:7 (3:6)
Góly ČR:
3., 22., 53. Hložek, 6. Douděra, 17. Neruda, 24. Hroník, 35. Svoboda.
Sestava ČR: Stejskal - Leder, Krajinský, Neruda (41. Klepáček), Šimek - Koželuh (63. Starý), Hroník (57. Vorlický), Gedeon (57. Pravda), Douděra - Hložek (57. Sejk), Svoboda (57. Pech).
„Od začátku srazu jsme pracovali na herní odvaze a musím říci, že hráči odehráli utkání přesně podle našich společných představ. Chtěli jsme klást důraz hlavně na ofenzivní pojetí hry a to hráči bezezbytku splnili," zhodnotil zápas trenér Jiří Vorlický, který v Maďarsku vedl tým místo nemocného Petra Janouška.

Maďarsko "15" - Česká republika "15" 1:3
Góly ČR:
15. Pech, 30. Sejk, 71. Hložek.
Sestava ČR: Matějka - Starý, Klepáček, Neruda (54. Krajinský), Šimek (54. Leder) - Gedeon (54. Douděra), Pravda - Pech, Vorlický (54. Svoboda), Hložek - Sejk (64. Koželuh).
„Předvedenou hrou jsme navázali na první utkání, jen s tím rozdílem, že jsme hráli proti lépe organizované obraně. Hráči opět podali velmi dobré individuální výkony. Chtěl bych ocenit a poděkovat jejich klubovým a akademickým trenérům za jejich přípravu," řekl po utkání trenér Jiří Vorlický.