Teplický tým zahájil přípravu

Teplický tým dnes zahájil společnou část přípravy na jarní část FORTUNA:LIGY, prvních čtrnáct dní se budou svěřenci Stanislava Hejkala připravovat v domácích podmínkách, kde je čekají také přípravné zápasy, postupně se na umělé trávě na Stínadlech střetnou s Neugersdorfem (12. ledna od 11:00), s Táborskem (16. ledna od 11:00) a s Varnsdorfem (19. ledna od 11:00). Pak už odcestuje tým na desetidenní soustředění na Kypr.

Už včera absolvoval tým tradiční testování v praze na Fakultě tělesné výchovy a sportu v Praze, předtím měli všichni individuální tréninkové plány od kondičního trenéra Antonína Čepka, které splnili dle zadání. "Tréninkové plány nebyly vůbec jednoduché, ale vzhledem ke kratší přípravě to takhle muselo být koncipováno, všichni je zvládli tak, jak měli," říká kondiční trenér Antonín Čepek.

V přípravě s teplickým mužstvem je od prvního dne několik nováčků. Na rok a půl dlouhé hostování přišel ze Slavie útočník Jan Kuchta, z dorostu se s týmem budou připravovat také talentovaní Matěj Radosta a Jan Knapík, který naskočil už do pohárového zápasu na Dukle na podzim. "Dáváme tím šanci našim odchovancům, což vidím velmi pozitivně. Mají šanci se ukázat a nasát atmosféru A mužstva. Bude to pro ně velká škola, před dvaceti lety jsme takhle přišli do áčka s Petr Voříškem a také nám to hodně dalo," sděluje sportovní ředitel Štěpán Vachoušek. Z hostování v Litoměřicku se vrátil brankář Jan Plachý a na testech je v týmu další brankář Lukáš Soukup, jenž naposledy působil ve Viktorii Žižkov. Na dalších příchodech do týmu se pracuje: "Další příchody se očekávají, ale nechci být úplně konkrétní, abych něco nezakřikl. Záleží na dalších jednáních," dodává Vachoušek.

Naopak z klubu míří do FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY tepličtí mladíci, brankář Luděk Němeček a obránce Ladislav Kodad do Táborska, Michal Šimeček pak do Ústí nad Labem. "Chceme, aby mladí hráči dostali příležitost v dospělém fotbale a druhá nejvyšší soutěž je pro je jich další vývoj ideální," vysvětluje Štěpán Vachoušek. Další odchody jsou již delší dobu známé: David Vaněček zamířil po konci smlouvy do skotského týmu Hearts of Midlothian, Alex Král přestoupil do Slavie Praha, s Patrikem Dresslerem se klub dohodl na ukončení smlouvy, po konci smlouvy odešel také Yhojan Diaz a útočník Marek Červenka míří na testy do zahraničního klubu. S dalšími odchody z klubu už se v zimní pauze nepočítá: "Je tam ještě jeden otazníček, ale nejde o nikoho z opor týmu a spíše to vypadá, že už další odchod nebude.

Seznam hráčů v zimní přípravě:
Brankáři:
Tomáš Grigar
Jakub Diviš
Jan Plachý
Lukáš Soukup

Hráči:
Admir Ljevaković
Tomáš Kučera
Martin Jindráček
Jan Vošahlík
Siim Luts