Teplický tým obsadil na turnaji v Benátkách 2. místo

Teplický tým dnes odehrál turnaj v Benátkách nad Jizerou, kterého se kromě žlutomodrých účastnili také týmy Mladé Boleslavi a Příbrami. Právě v tomto pořadí se s nimi tepličtí hráči utkali.

Zápas s Mladou Boleslaví začal nepříjemně, protože už v úvodní desetiminutovce se zranil Alois Hyčka, který si vyhodil rameno. První šanci žlutomodrých měl v 19. minutě Kučera, který po vybídnutí od Hory pálil z úhlu mimo. Skóre otevřeli žlutomodří až o deset minut později, když se z hranice vápna přesně trefil Dominik Šup. Mladá Boleslav sice mohla vzápětí vyrovnat, ale její hráč pálil mimo branku. Ve čtyřicáté minutě měly Teplice velkou šanci navýšit skóre, jenže Jakub Hora pokutový kop po faulu na vlastní osobu neproměnil.

Po změně stran Mladá Boleslav rychle vyrovnala, když se po skrumáži ve vápně prosadil Hönig. Když už vše spělo k pokutovým kopům, které na turnaji následovaly po nerozhodném výsledku, tak se trefil Budínský a rozhodl o výhře Mladé Boleslavi.

Mladá Boleslav - Teplice 2:1 (0:1)
52. Hönig, 88. Budínský - 29. Šup.
Sestava Teplic: Grigar - Hyčka (15. Žitný, 46. Náhlovský, 74. Vondrášek), Jeřábek, Hasil, Royo - Kostka, Kučera, Ljevaković, Šimeček - Hora, Šup.

Ve druhém zápase vyzval teplický tým Příbram, která v prvním zápase celého turnaje prohrála s Mladou Boleslaví na pokutové kopy po remíze 3:3. Tepličtí šli do vedení už ve 3. minutě zásluhou Patrika Žitného, jenže Příbram nejprve z penalty srovnala a následně ze dvou standardních situací otočila skóre.

Po změně stran však žlutomodrí zásluhou Trubače snížili a vrátili se do hry. Už o dvě minuty později pak mohl vyrovnat Jindráček, ale po kličce brankáři trefil jen dobíhajícího obránce. Příbram opět odskočila v 57. minutě hlavičkou Vandase po další standardce, ovšem nováček Nazarov po kličce brankáři snížil na 3:4 a Moulis v 80. minutě dokonce srovnal. Museli tedy následovat pokutové kopy, které rozhodl chycenou penaltou v páté sérii a proměněnou penaltou v šesté sérii Jakub Diviš. Tepličtí tak obsadili druhé místo v turnaji.

Teplice - Příbram 4:4 (1:3), na pen. 5:4
3. Žitný, 48. Trubač, 69. Nazarov, 80. Moulis - 18. z pen. a 27. Voltr, 22. Held, 57. Vandas.
Sestava Teplic: Diviš - Vondrášek (81. Šimeček), Čmovš, Náhlovský (46. Hasil), Mitrano - Kodeš - Žitný, Nazarov, Trubač, Moulis - Jindráček.