10.09.2021 | Novák Jaroslav / Zdroj, foto: FAČR

Teplická stopa v reprezentačním výběru ČR U18

V prvním týdnu měsíce září se na jihu Čech uskutečnil již 27. ročník mezinárodní juniorského turnaje Václava Ježka. Česká reprezentace do 18 let se na něm utkala postupně s Rakouskem (2:1), Slovenskem (1:1) a také s výběrem Německa (2:3).

V reprezentačním dresu se lvíčkem na prsou se turnaje zúčastnil také teplický sedmnáctiletý útočník Tadeáš Vachoušek a jako asistent hlavního trenéra Petra Havlíčka na turnaji působil teplický Michal Kalvach, hlavní trenér sedmnáctky Sklářů a zároveň v této sezóně i asistent trenéra reprezentace ČR U16.

Turnaj je s úctou pojmenován po legendě československé kopané. Jméno Václava Ježka je zapsáno zlatým písmem do historie československého a českého fotbalu. Zejména proto, že pod vedením tohoto charismatického a zkušeného trenéra získal národní tým titul mistrů Evropy v roce 1976 v Bělehradě.

Reprezentace do 18 let sice skončila na 27. ročníku Turnaje Václava Ježka třetí, předvedenou hrou však nadchla. "Hráli jsme velmi pěkný fotbal. Snažili jsme se hrát aktivně a to se nám i dařilo," říká trenér Petr Havlíček, který reprezentaci na turnaji vedl společně s teplickým Michalem Kalvachem.

Ústecký kraj pod článek Ústecký kraj pod článek