19.06.2017 | Redakce

Teplice zahajují letní přípravu

Teplický tým se dnes v 9:00 sešel poprvé po letní přestávce v kabině na teplickém stadionu, začala tak příprava na nový ročník nejvyšší fotbalové soutěže, jejíž rozlosování se týmy dozví ve středu.

Na startu letního přípravného období se objevilo v Teplicích několik nových tváří, asi tou nejvýznamnější je návratilec Jan Rezek, teplický odchovanec, který pamatuje pohárové tažení s Teplicemi v sezóně 2003/2004 a nastupoval také za reprezentační tým České republiky. V tuto chvíli zbývá doladit poslední detaily jeho příchodu z Příbrami. "Pochází odsud a věříme, že nám pomůže, protože i přes sestup Příbrami má za sebou velmi dobrou sezónu," pochvaluje si kouč Daniel Šmejkal.

Dalšími nováčky na startu letní přípravy pak jsou Vojtěch Gebert, střední záložník, který již v zimě absolvoval s teplickým týmem soustředění na Kypru, během jarní části prokazoval velmi dobré výkony v druholigových Vítkovicích a nyní se připojuje k teplickému týmu. Dále do týmu přichází mladý útočník Nermin Haljeta ze slovinského týmu NK Krško. Haljeta byl v Teplicích na týdenních testech v závěru jarní části a trenérský štáb zaujal. "Je to středový útočník vysoké postavy, mladý perspektivní hráč, který se nám líbil na testech a věříme, že má potenciál, jenž se nám podaří zúročit," říká k hráči Šmejkal.

Do kádru se také vrací z hostování v Sokolově Marek Strada, z hostování ve Varnsdorfu Vojtěch Novotný, z hostování v Karviné Patrik Dressler a z juniorky se bude s A mužstvem připravovat David Martirosyan.

Naopak na startu letního drilu chybí někteří hráči z různých důvodů, Patrik Žitný se připojí později, protože ještě o víkendu hrál baráž za teplický dorost, a Jakub Hora je v rekonvalescenci po operaci předního zkříženého vazu. Zatím se k týmu nepřipojil také Nivaldo, který má zdravotní problémy a čekají ho jednání o nové smlouvě. Dnes pak přiletí a zítra se zapojí do tréninku Aleksandar ŠušnjarAlex Král a Jan Plachý sice absolvují první týden přípravy s týmem, ale poté se připojí až po evropském šampionátu kategorie U19.

Tepličtí budou po celý první týden přípravy trénovat na hřišti v Proboštově, pouze si v úterý odskočí na fyzické testy na FTVS do Prahy. V sobotu pak odehrají první přátelský duel, i když se změněným soupeřem, nastoupí od 10:30 v Proboštově proti Modlanům.

Bonusový klub permanentkářů Bonusový klub permanentkářů