Teplice s Dynamem Dresden představily vzájemnou spolupráci a také projekt Future League

FK Teplice a Dynamo Dresden dnes představily na velké tiskové konferenci v Zahradním domě v Teplicích vzájemnou spolupráci obou klubů a nejen tu, ale také projekt nové Future League, která začne během podzimu. Tiskové konference se účastnili ředitel FK Teplice Ing. Petr Hynek, sportovní ředitel Mgr. Jan Skýpala, hlavní trenér David Vavruška a manažer marketingu a PR Martin Kovařík. Dynamo Dresden zastupovali sportovní ředitel Ralf Minge a jeho asistent a hlavní skaut Kristián Walter.

Prvním tématem tiskové konference byl sobotní vzájemný zápas obou týmů. Zápasy FK Teplice a Dynama Dresden se v poslední době staly tradicí, ale ještě nikdy se týmy nesetkaly ve stejné fázi přípravy, dokonce ve finále přípravného období, neboť sobotním společným zápasem oba týmy zakončí letní přípravné období a bude to ta pravá generální zkouška na start ligových soutěží. V nich už za týden Teplice vyzvou Sigmu Olomouc a Dynamo Dresden rezervu Stuttgartu. Dynamo Dresden je navíc nejčastějším zahraničním soupeřem Teplic, i proto byla volba týmu pro tento sváteční zápas naprosto jasná. "Kromě vzájemné historie FK Teplice a SG Dynamo Dresden je také nutné říct, že předchůdce našeho klubu Teplitzer FK sehrál vůbec první zápas právě proti Drážďanům už v roce 1902, proto i v rámci oslav 115 let fotbalu v Teplicích jsme rádi, že dochází k tomuto souboji," řekl ředitel FK Teplice Petr Hynek, kterého doplnil sportovní ředitel Dynama Dresden Ralf Minge: "Historie zápasů s Teplicemi je opravdu dlouhá, sám jsem v osmdesátých letech mnoho vzájemných utkání zažil a vždy šlo o skvělé zápasy, proto jsem rád, že můžeme v sobotu být u oslav teplického klubu," řekl sportovní ředitel Dynama a bývalý vynikající hráč Ralf Minge.

Velkým společným projektem obou klubů je pak projekt Future League. Což je dlouhodobá soutěž šesti klubů, kromě Dynama Dresden a Teplice se ho budou účastnit také týmy Sparty Praha, Liberce, Chemnitzeru a Hallescheru. Hlavní myšlenkou je najít ideální formát pro klíčový přechod hráčů z dorostu do profesionálního fotbalu. Future League chce dát nový rozměr tomuto přechodu, proto by tým pro Future League měl být složen z hráčů širšího kádru A-mužstva doplněný o Top Talenty z mládežnických družstev. Future League má svého předchůdce, a to European Talent Tournament, který se hraje na pomezí Nizozemska, Belgie, Francie a Německa. "Je pro nás důležité rozvíjet přechod hráčů z dorostenecké kategorie do dospělého fotbalu a chceme k tomu využívat také tuto mezinárodní konfrontaci, proto jsme začali s Dynamem rozvíjet myšlenku Future League a jsme rádi, že se k nám přidaly i další kluby," uvedl sportovní ředitel FK Teplice Jan Skýpala. Za německou stranu se tomuto tématu věnuje intenzivně hlavní skaut Dynama a asistent sportovního ředitele Kristian Walter. "I pro nás je přechod hráčů z mládeže do dospělých moc důležitý, takže se na mezinárodní utkání v tomto období moc těšíme. Stejně jako Teplice němely problém najít další týmy pro tuto soutěž v Čechách, tak i my jsme zaznamenaly velký zájem z Chemnitzeru a Hallescheru, které se také přidaly," dodal Walter. Future League se bude hrát systémem každý s každým, hracím dnem bude úterý či středa, první utkání se odehrají na podzim, odvety pak během jara.

Během dlouhých jednání o Future League se oba kluby shodly také na spolupráci a vzájemné podpoře i v dalších oblastech a to nejen sportovních. "Oba kluby mají hodně blízkého, například oba kluby mají potenciál růstu, oba kluby tvoří silné značky ve svých regionech a a také oba kluby vyznávají podobnou filozofii," proto je vzájemná spolupráce nasnadě," uvedl tento bod marketingový manažer FK Teplice Martin Kovařík. Spolupráce by měla probíhat také v oblasti marketingu, sdílení skautské databáze i další tématech. "Rádi bychom, aby spolupráce probíhala na bázi každodenního aktivního kontaktu, aby se oba kluby tímto propojením posouvaly kupředu. Rádi bychom do této spolupráce postupně přidali i další menší kluby a vytvořili tak jakousi přeshraniční mozaiku," sdělil Jan Skýpala. Kristian Walter ho doplnil: "Oba kluby jsou jako dvě hvězdy, které by společně měly svými paprsky působit i na další menší kluby. To je naše představa spolupráce na jejímž jsme počátku."

Prvním výsledkem této spolupráce je pak již zmiňovaný sobotní zápas, který bude generálkou pro obě mužstva a který budesoučástí oslav výročí teplického klubu i fotbalu v Teplicích. Na tutogenerálku se těší hlavní trenér FK Teplice David Vavruška: "Už když jsem viděl, že přípravu končíme s Dynamem, tak se mi tahle myšlenka líbila, protože tento zápas slibuje dobrou kulisu a bude to tak dobrá zkouška na start ligové soutěže. Dynamo je navíc velmi kvalitní tým, takže nás čeká i fotbalově náročná prověrka." Sobotní zápas s Dynamem Dresden začíná v 17:30, vstupné činí 20 Kč pro muže, pro ženy, děti, seniory a ZTP je vstupné zdarma. Doprovodný program celého dne začíná v okolí stadionu už začíná ve 12:00, ve 13:00 a v 15:00 jsou na programu divadelní představení Zdravíčko v Bobíkově v rámci Roadshow Bobík, od 14:00 hraje stará garda Teplic proti jedenáctce internacionálů ČR, od 16:00 proběhne oceňování bývalých hráčů, trenérů a funkcionářů, křest knihy a také vystoupení Václava Neckáře. Po samotném zápase proti Dynamu Dresden navíc proběhne autogramiáda kompletního A mužstva FK Teplice.

Na závěr celé tiskové konference pak oba kluby představily dresy pro nadcházející sezónu, FK Teplice pak také speciální retro sadu, ve které odehraje sobotní duel a jejíž limitovaná edice 70 kusů bude v prodeji během soboty ve fanshopu na jižní tribuně. Čtveřice krásných modelek tak ukázala novou domácí sadu FK Teplice pro sezónu 2015/2016, retro sadu FK Teplice z roku 1948 a domácí i venkovní sadu Dynama Dresden.