Teplice jedou v pátek do Zlína

Po týdenní pauze, kterou zapříčinilo odložení domácího zápasu s Mladou Boleslaví, jedou Teplice v pátek k utkání 5. kola FORTUNA:LIGY do Zlína. Od 18 hodin je bude čekat soupeř, který má na svém kontě zatím pouhé 3 body. I Skláři ale body potřebují jako sůl, vždyť v tabulce mají pouze o jeden více. Dá se tak čekat tuhá bitva o každý metr trávníku na zlínské Letné.

„Začali jsme sezonu na venkovních hřištích dobře, rádi bychom na to navázali. Doufáme, že ze Zlína nějaké body přivezeme,“ říká před pátečním zápasem Pavel Drsek, asistent hlavního kouče FK Teplice Stanislava Hejkala. „Ve Zlíně nás nečeká nic jednoduchého. Má tři body, bude potřebovat domácí zápas zvládnout. My jedeme ven potřetí ze čtyř zápasů. Potřebujeme něco urvat, protože nás pak čeká Plzeň a jedeme do Olomouce. Vzhledem k losu musíme sbírat body všude,“ uvědomuje si důležitost utkání stoper Sklářů Michal Jeřábek.

Tepličtí pro duel ve Zlíně nemůžou počítat s útočníkem Pavlem Vyhnalem, který je na Stínadlech na hostování právě z moravského klubu. „Oproti jaru máme více možností, jak postavit sestavu. Pro nás je dobře, že si můžeme vybírat, jako komplikaci to nevnímáme,“ tvrdí Drsek.

Zlín prahne po třech bodech. Podle Pavla Drska jeho bodový zisk neodpovídá předváděné hře. „Třeba proti Slavii hrál Zlín prvních 60 minut fantastický fotbal, prohrál nešťastně. Kdyby dal Fantiš na 1:0, tak by ten zápas vypadal úplně jinak. Bude to těžké utkání.“

Novým trenérem „ševců“ je Josef Csaplár, jenž v první polovině 80. let na Stínadlech krátce působil. Co si myslí o severočeském celku? „Respektujeme soupeře, vnímáme jeho sílu ve venkovních utkáních, ve kterých zatím získal 4 body. Viděli jsme jeho poslední zápas v Ostravě, kde jsme se byli podívat osobně, a vyhrál 1:0. Příprava na utkání probíhá standardně. Zda lze hledat inspiraci ve hře Slavie, která nasázela Teplicím pět branek? Inspiraci vždycky hledám ve svém vlastním týmu. Vnímáme všechny informace o soupeři a tahle k nim určitě také patří, rozebíráme všechny podněty, které o Teplicích máme.“

Souboj dvou „žlutomodrýchů týmů začíná ve Zlíně v pátek v 18 hodin. Tepličtí by se poprvé měli představit v nové sadě dresů, které mají červenou barvu. Zápas řídí jako hlavní sudí Ondřej Ginzel.