Teplice jedou v pátek do Jablonce

Teplice čeká podještědský dvojboj. V pátek hrají v Jablonci zápas 14. kola FORTUNA:LIGY, ve středu pak jedou do Liberce k pohárovému utkání. Na Jablonecké Střelnici se bude hrát od 18 hodin před kamerami České televize. Teplice budou chtít prodloužit sérii sedmi zápasů bez porážky. V případě vítězství se můžou v tabulce dotáhnout právě na Jablonec.

Skláři ale ví, že je v Jablonci tradičně čeká velmi náročný duel. Svěřenci trenéra Petra Rady se prezentují kvalitním fotbalem, jejich síla je v ofenzivní fázi. To potvrzují i slova Pavla Drska, asistenta hlavního kouče Teplic Stanislava Hejkala. „Viděli jsme Jablonec v několika zápasech. Je to velmi zkušený tým. Má tam našeho Krobíka, který výborně kope standardky. Má i další zajímavé hráče. Například Matouška, který se ale zranil, nebo Jovoviče, Sýkoru a vepředu silového útočníka Doležala, který se umí vytočit s hráčem na zádech. Nesmíme zapomenout ani na Považance, který má výbornou střelu.“

O Jablonci toho ví hodně i stoper Jan Shejbal, který v posledním kole sledoval derby Liberec – Jablonec na televizní obrazovce. „Bylo to hodně nahoru – dolů, oba týmy mohly ve druhé půli vyhrát. Očekávám, že se Jablonec bude proti nám tlačit dopředu. My se musíme snažit ho co nejméně pouštět do šancí. A vepředu teď pokaždé gól dáme, snad to tak bude i nadále,“ přeje si.

Právě obrana je to, co Teplické v posledních duelech zdobí. Žlutomodří i díky ní sbírají body, které je vyhouply na osmou příčku. „Jsme rádi, že jsme se dostali z toho nepovedeného začátku. Ale neklesali jsme na mysli, věřili jsme, že se vyhoupneme výše. Je potřeba si teď vážit série, toho, že se nám daří. Pořád musíme makat, bojovat, pracovat. Máme teď hodně bojovný styl, hrajeme to hodně nahoru. Jsou tam dva útočníci, to je změna. Jsme tímhle pro soupeře nepříjemní,“ líčí Shejbal současnou situaci žlutomodrých.

Ke zmiňovanému bojovnému stylu se vyjádřil i Pavel Drsek. „Momentálně nám sedí. I v Jablonci chceme válčit. Doufám, že přivezeme body domů.“

Teplicím budou chybět zranění Ljevaković nebo Nazarov, do sestavy se ale už může vrátit po karetním trestu Petr Mareš. Ze stejného důvodu bude naopak Jablonci chybět zkušený internacionál Tomáš Hübschman. Nejlepším střelcem Teplic je s šesti brankami Jakub Mareš, za Jablonec zatím pálil nejčastěji Jan Sýkora, dal pět gólů.

Kdo se bude smát v pátek na Střelnici?