Teplice jedou do Olomouce

Teplický tým čeká v sobotu další kolo FORTUNA:LIGY, odstartuje tak náročný program, který žlutomodré v následujících dvou týdnech čeká. Hned ve středu se totiž bude hrát vložené ligové kolo, poté klasicky ligové kolo o víkendu, pohárové semifinále v Plzni a další ligové kolo, tedy dva "anglické" týdny za sebou. "Nekalkulujeme s tím, že bychom někoho šetřili. Hrát budou ti, co jsou zdravotně v pořádku a budu věřit v to, že se nám během toho prvního anglického týdne budou hráči uzdravovat a postupně se vracet na tyhle zápasy, co budou probíhat v těch následujících dnech," přeje si trenér Teplic Radim Kučera.

Právě ten v Olomouc strávil velkou část své hráčské kariéry a začínal tam také s trénováním, takže domácí celek dobře zná. "Čeká nás venkovní zápas v Olomouci, kde hodně hráčů znám. Mají velice dobrou defenzivu v čele s Hubníkem a Benešem, současně mají rychlou přechodovou fázi, kde se opírají o Yunise, který míč podrží nebo prodlouží. Jejich přímočarost je hodně nebezpečná, takže tu bychom si chtěli pohlídat. Mužsto je dobře vyváženo a čeká nás těžký zápas. Naposledy vyhráli v Příbrami, ale předtím doma prohráli s Pardubicemi, takže to určitě budou chtít odčinit. Jsme v těžké situaci a potřebujeme urvat nějaké body, doufám, že se nám to podaří," říká před zápasem teplický kouč.

Utkání v Olomouci se hraje v sobotu od 16:00, rozhodovat ho bude trojice Ondřej Ginzel, Dan Vodrážka a Jaroslav Poživil, čtvrtým rozhodčím je Karel Hanousek. U VARu budou Ondřej Lerch a Jan Paták.